Zmiana organizacji ruchu
2017-01-23
Uprzejmie informujemy, że z dniem 27 stycznia b.r. wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic: Sienkiewicza, Marcinkowskiego, Mickiewicza i Ogrodowa, polegająca na:
  • wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku ul Sienkiewicza – od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego do skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego,
  • pozostawieniu ruchu dwukierunkowego na pozostałym odcinku z jednoczesnym ograniczeniem prędkości do 30 km/h oraz wprowadzeniem zakazu zatrzymywania się na tym odcinku po obu stronach jezdni ( odcinek od skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 32),
  • wyznaczeniu linii oznakowania poziomego na ul. Mickiewicza - oddzielających pasy ruchu przeznaczone do jazdy w tym samym kierunku wraz ze strzałkami kierunkowymi w lewo i prawo,
  • przesunięciu znaku oznaczającego koniec strefy zamieszkania - z ul. Kolejowej w obręb skrzyżowania ul. Ogrodowej z ul. Mickiewicza.
Powyższe zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu w tym rejonie miasta, z jednoczesnym zachowaniem części miejsc postojowych na ul. Sienkiewicza, a związane są z parametrami jezdni tej ulicy oraz dużym nasileniem ruchu pojazdów samochodowych i rowerów. Prosimy szczególnie kierowców zjeżdżających z wiaduktu i udających się w rejon osiedla Bohaterów Bielnika, by korzystali w większym stopniu ze skrzyżowania (ronda) w rejonie ul. Niałeckiej (dojazd do ul. Poniatowskiego przez ul. Sienkiewicza będzie niemożliwy!).

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wyżej opisane zmiany w organizacji ruchu pojazdów w tej części miasta i dostosowanie się do nowego oznakowania.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 13962114      online: 4
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt