Ptasia grypa tematem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
2017-01-31
Dnia 31 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie odbyło się doraźne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Dotyczyło ono występowania na terenie kraju ognisk wirusa wysoce zjadliwej odmiany ptasiej grypy H5N8.
Posiedzeniu przewodniczył Janusz Frąckowiak – Starosta Wolsztyński. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb, inspekcji, straży, a także przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Poznaniu.
 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wolsztynie Dominika Kmet przedstawiła uczestnikom spotkania stan sytuacji epizootycznej w Polsce w związku z występowaniem ognisk H5N8. Omówiła też zasady, które należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstw przed wirusem, a także metody jego zwalczania w przypadku pojawienia się ognisk ptasiej grypy na terenie powiatu wolsztyńskiego. Omówiony został plan dotyczący ćwiczeń terenowych, które odbędą się w  marcu i dotyczyć będą zasad działania w czasie wystąpienia ptasiej grypy. Marcowe spotkanie będzie miało charakter informacyjno – szkoleniowy.
Jednocześnie Lekarz Weterynarii poinformowała, że wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
    Wszystkie służby, inspekcje i straże zapewniły o gotowości do podejmowania działań w zakresie swoich kompetencji oraz współdziałania z pozostałymi instytucjami.
Wydział Spraw Społecznych
i Zarządzania Kryzysowego

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 13960390      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt