Kurs pierwszej pomocy
2017-04-04
Być członkiem Związku Harcerstwa Polskiego to szansa na zdobycie profesjonalnej wiedzy i umiejętności. To możliwość udziału w szkoleniach, kursach gdzie każdy z uczestników rozwija się w swojej ulubionej dziedzinie.
W pierwszy weekend kwietnia członkowie Gminnego Związku Drużyn ZHP z Wolsztyna uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy. Kurs skierowany był do przyszłych instruktorów oraz wędrowników. Organizatorem kursu była komenda GZD wraz z firmą MxMed Kursy Pierwszej Pomocy.
Instruktorzy firmy MxMed przygotowali dla naszych druhen i druhów zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Ciekawą formą sprawdzenia nowo zdobytej wiedzy były symulacje, które przedstawiały zdarzenia, których świadkiem może być każdy z nas.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest w dzisiejszych czasach wiedzą elementarną. Każdy z nas może stanąć kiedyś w obliczu zagrożenia czyjegoś życia. Czy będziemy umieli wykazać się odpowiednimi umiejętnościami?
W Związku Harcerstwa Polskiego jesteśmy świadomi tego problemu dlatego pragniemy aby każdy z naszych harcerzy chciał i umiał nieść pomoc bliźnim. W Gminnym Związku Drużyn kształcimy instruktorów, którzy zapewniają bezpieczeństwo wszystkim swoim podopiecznym, a wiedzą zdobytą na kursach i szkoleniach dzielą się z druhnami i druhami na zbiórkach. Chcemy aby każdy potrafił pomóc.
Serdecznie dziękujemy instruktorom MxMed Kursy Pierwszej Pomocy za przeprowadzenie kursu. Dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom Szkoły Podstawowej w Karpicku, którzy po raz kolejny zaoferowali pomoc przy organizacji imprezy harcerskiej.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 13953341      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt