Plebiscyt Sportowiec Roku 2016
2017-04-07
W czwartek 06.04.2017r w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wolsztynie, odbyło się spotkanie na którym wręczono nagrody  finalistom „Plebiscytu na Sportowca Roku 2016”. Organizatorem plebiscytu był  tygodnik „Na Temat”, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Wolsztynie.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak, Wicestarosta Wolsztyński Piotr Krajewski,  redaktor naczelny i właściciel tygodnika Na Temat Łukasz Kaźmierczak, rodzice zawodników oraz ich reprezentanci.
Wyniki plebiscytu:
I miejsce – Marek Olbiński  - zawodnik UKS Sokół Kościan TDK Wolsztyn. Mistrz Polski w taekwondo w swojej kategorii wiekowej.

II – Marcin Nowacki – zawodnik UMKS Zryw Wolsztyn. Złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików i zdobywca złota z Długodystansowych Mistrzostw Polski w Wolsztynie.

III – Agata Dudziak – zawodniczka UKS 3 Wodnik Wolsztyn. Jako pierwsza w Wodniku złamała barierę 30 sekund w sprincie osiągając czas 29:57.

IV – Paulina Laskowska – zawodniczka KS Obry Zbąszyń. Złota medalistka Mistrzostw Polski seniorek. Brała udział w turniejach m. in. w Lesznie, Złotowie, Poznaniu czy Kaliszu.

V – Katarzyna Skorupińska – zawodniczka UMKS Zryw Wolsztyn. Mistrzyni Polski i zdobywczyni złotego medalu na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w osadzie z Nikolą Sitą.

 VI – Bartosz Ptak – zawodnik Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Wywalczył drugie miejsce w Pucharze Polski i pierwsze w Pucharze Polski młodzieżowców.

VII – Krzysztof Matysik – zawodnik Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Wicemistrz Polski Juniorów, trzy razy z rzędu zdobywca Pucharu Polski Juniorów.

VIII – Aneta Konieczek – zawodniczka WMLKS Nadodrze Powodowo. Dziewiąta w finałowym biegu na Mistrzostwach Świata w Bydgoszczy na 3000 m z przeszkodami gdzie ustanowiła rekord Polski juniorek, na zawodach w Częstochowie pobiła kolejny rekord Polski tym razem na 2000 m, uczestniczka Mistrzostw Europy juniorek w Chia we Włoszech

 IX – Julia Seidel – zawodniczka HKS Azymut Mochy. Ósma na Mistrzostwach Europy w Jarosławiu w biegu sprinterskim na orientacje.

X – Nikodem Dworczak – zawodnik WMLKS Nadodrze Powodowo. Siódmy na Mistrzostwach Polski w biegu na 6000 m, Mistrz Polski juniorów w biegu nba 3000m z przeszkodami w Suwałkach oraz czwarty w biegu na 5000 m.
Pierwsza trójka zwycięzców otrzymała bony pieniężne, a  pozostałym wręczono upominki ufundowane przez Tygodnik Na Temat, Powiat Wolsztyński, PBO Dana-Bud, PHU Petropol sp.j. Utrata, Cholewa, Utrata, Kalinowe Pola, Alga Deweloper oraz pizzeria Mafia.

Podczas spotkania rozlosowano kupony, na których uczestnicy głosowali w ramach plebiscytu. Nagrody dla zwycięzców ufundował tygodnik „Na temat” Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Wydział
Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 13960402      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt