Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja
2017-05-04
3 maja 2017 roku w Wolsztynie po raz kolejny odbyły się obchody rocznicowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła Msza św. odprawiona w intencji Ojczyzny w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie. Potem uczestnicy przemaszerowali pod POMNIK KU CZCI PAMIĘCI KONSTYTUCJI 3 MAJA. Tam odbyła się dalsza część uroczystości, gdzie Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak w okolicznościowym przemówieniu przedstawił historię Konstytucji 3 Maja, zaś grupa gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2, pod kierownictwem dyrektora Mariusza Urbana, wystąpiła ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym. W całej imprezie uczestniczyła Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego powiatowego święta: ks. Kanonikowi Sławomirowi Majchrzakowi Proboszczowi Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Wolsztynie za odprawioną Mszę świętą, a także za wspólną modlitwę, przybyłym na mszę   i uroczystość samorządowcom szczebla powiatowego i gminnego,  Kombatantom i Sybirakom, pocztom sztandarowym i grupom młodzieży szkolnej wraz z opiekunami, druhom strażakom, ugrupowaniom politycznym, przedstawicielom banków, przedsiębiorców, placówkom kultury serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za zaangażowanie młodzieży gimnazjalnej, szczególnie  tej z Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie, ponadgimnazjalnej, uczniom szkół podstawowych, harcerzom. Serdecznie dziękujemy za pomoc dyrektorowi i pracownikom Wolsztyńskiego Domu Kultury, Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestrze Dętej oraz policjantom  Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie za zabezpieczenie przemarszu i uroczystości pod pomnikiem, a także uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej za wykonanie okolicznościowych wstążek w barwach narodowych.


Wydział
Oświaty, Kultury, Sportu i PromocjiStarostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt

NEWSSLETER

Chcesz otrzymywać ważne informacje z Powiatu Wolsztńskiego prosto na Twój email?
newssleter
 liczba odwiedzin: 13801769      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt