Spotkanie robocze dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej
2017-11-17
W dniu 16 listopada 2017r. na zaproszenie Starosty Wolsztyńskiego Janusza Frąckowiaka odbyło się spotkanie robocze dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej nr 305, na odcinku od miejscowości Solec do granic powiatu leszczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli Paweł Katarzyński Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz Ryszard Nowaczyk Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowy Tomyślu.
Podczas spotkania omówiono zakres wykonywanych prac oraz ich terminowość. Ponadto Starosta zapoznał się z opracowaną przez WZDW w Poznaniu koncepcją nowej organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona po zakończeniu inwestycji. Zwrócono szczególną uwagę na skrzyżowania występujące na przecięciu się drogi wojewódzkiej z drogami powiatowymi. Rozmawiano o usytuowaniu obecnych oraz nowo zaprojektowanych przystanków komunikacji publicznej. Omówiono kwestie poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, takich jak piesi oraz rowerzyści, zwrócono uwagę na oznakowania zaprojektowanych ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo–rowerowych. Dyrektor WZDW zwrócił również uwagę na fakt zaprojektowania na przebudowanym odcinku tzw. „szykan drogowych”, które zostały usytuowane na wjazdach do miejscowości, a które wymuszę na kierowcach zmniejszenie prędkości. Ponadto, w celu ochrony dróg przed pojazdami przeładowanymi, w miejscowości Wieleń zaprojektowano zatokę postojową dla służb Policji i Inspekcji Transportu Drogowego, która będzie służyć do kontroli pojazdów oraz ich tonażu poprzez zamontowane tam wag najazdowych.
Planowane zakończenie inwestycji od granicy powiatu (gm. Wijewo) do Moch – 30 września 2019r., wg umowy podpisanej z WZDW. Dyrektor WZDW zwraca się z prośbą  o wyrozumiałość związaną z uciążliwościami drogowymi.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15244523      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt