Strona główna
 Przegląd Grup Kolędniczych  2008-01-14

           

 

        Dnia 09.01.2008r. w Sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury odbył się IX wojewódzki przegląd grup kolędniczych  organizowany przez  Zespół Szkół Specjalnych w Wolsztynie. Patronat nad imprezą objął Samorząd Powiatu Wolsztyńskiego. Każdy z 14-tu zespołów zaprezentował przygotowane Jasełka. Rada programowo-artystyczna w składzie: Ksiądz Proboszcz Sławomir Majchrzak, Etnograf Mariusz Przybyła, nauczyciel muzyki Bernadeta Wojciechowska, nauczyciel religii Elżbieta Popko, dokonała oceny poszczególnych grup kolędniczych wskazując na walory rewalidacyjne i artystyczne poszczególnych zespołów nie ustalając kolejności miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w przeglądzie oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe . Organizatorzy zadbali również o ciepły posiłek oraz smaczne ciasto dla uczestników i ich opiekunów. Fundatorami poczęstunku byli: Rzeźnictwo „Zyguła” Państwa A.G. Zygułów z Siedlca oraz Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Pana Weissa z Wolsztyna.

Organizatorom przeglądu czyli pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych z Dyrektorem Henrykiem Kaźmierczakiem składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie  przeglądu i sprawne jego przeprowadzenie. Jednocześnie wszyscy uczestnicy zostali przez organizatorów i samorząd powiatowy, który na przeglądzie reprezentowali Starostowie zaproszeni na jubileuszowy X Przegląd Grup Kolędniczych w 2009r.

 

Program przeglądu

 Wicestarosta
Wolsztyński

/-/ Jacek Skrobisz
Starosta
Wolsztyński

/-/ Ryszard Kurp

 

 

 
 
 
Strona główna | Kontakt | Mapa strony | RSS | ADMINISTRACJA SERWISU
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
 liczba odwiedzin: 6120023      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2009