Przegląd Grup Kolędniczych
2008-01-14

           

 

        Dnia 09.01.2008r. w Sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury odbył się IX wojewódzki przegląd grup kolędniczych  organizowany przez  Zespół Szkół Specjalnych w Wolsztynie. Patronat nad imprezą objął Samorząd Powiatu Wolsztyńskiego. Każdy z 14-tu zespołów zaprezentował przygotowane Jasełka. Rada programowo-artystyczna w składzie: Ksiądz Proboszcz Sławomir Majchrzak, Etnograf Mariusz Przybyła, nauczyciel muzyki Bernadeta Wojciechowska, nauczyciel religii Elżbieta Popko, dokonała oceny poszczególnych grup kolędniczych wskazując na walory rewalidacyjne i artystyczne poszczególnych zespołów nie ustalając kolejności miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w przeglądzie oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe . Organizatorzy zadbali również o ciepły posiłek oraz smaczne ciasto dla uczestników i ich opiekunów. Fundatorami poczęstunku byli: Rzeźnictwo „Zyguła” Państwa A.G. Zygułów z Siedlca oraz Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Pana Weissa z Wolsztyna.

Organizatorom przeglądu czyli pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych z Dyrektorem Henrykiem Kaźmierczakiem składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie  przeglądu i sprawne jego przeprowadzenie. Jednocześnie wszyscy uczestnicy zostali przez organizatorów i samorząd powiatowy, który na przeglądzie reprezentowali Starostowie zaproszeni na jubileuszowy X Przegląd Grup Kolędniczych w 2009r.

 

Program przeglądu

 Wicestarosta
Wolsztyński

/-/ Jacek Skrobisz
Starosta
Wolsztyński

/-/ Ryszard Kurp

 

 

 
 
 

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt

NEWSSLETER

Chcesz otrzymywać ważne informacje z Powiatu Wolsztńskiego prosto na Twój email?
newssleter
 liczba odwiedzin: 13601406      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt