Światowy Dzień AIDS
2012-12-03
      
        W 1988 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 1 grudnia Światowym Dniem AIDS. Jest to święto, które ma na celu przypomnieć nam wszystkim, jakim wielkim zagrożeniem jest ta choroba, co należy o niej wiedzieć i jak z nią walczyć.  Krajowe Centrum ds. AIDS prowadzi akcję, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS, ale też upowszechnienie „czerwonej kokardki” jako symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS.
30 listopada 2012 r. w Wolsztyńskim Domu Kultury obchody Światowego Dnia AIDS zorganizowali pracownicy Powiatowych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych
w Wolsztynie, Nowym Tomyślu oraz Grodzisku Wlkp.
Program artystyczny przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Wolsztynie, Szkoły Tańca LATINA w Wolsztynie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wolsztynie.
Na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS uroczystość zakończono wypuszczeniem czerwonych baloników do nieba.
Obchody poprzedzone  były zmaganiami 33 uczniów klas II Szkół Ponadgimnazjalnych
z 3 powiatów (wolsztyńskiego, nowotomyskiego i grodziskiego) w Międzypowiatowej Olimpiadzie Wiedzy ,,Czy wiesz wszystko o HIV i AIDS?”. Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu wiedzy, w którym można było zdobyć 60 pkt.
Komisja konkursowa w składzie: Daniel Naskrent – Pracowania Psychologiczno – Terapeutyczna Neuro – Psycho – Soma w Wolsztynie, Teresa Żak – PSSE Wolsztyn, Lucyna Matysiak – PSSE Nowy Tomyśl , Honorata Ciechańska – PSSE Grodzisk Wlkp., Katarzyna Łamaszewska – PSSE Grodzisk Wlkp., Agnieszka Henicz – Starostwo Powiatowe Nowy Tomyśl oraz Ewelina Stachowska – Starostwo Powiatowe Grodzisk Wlkp., wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce Aleksandra Matysiak – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego Trzcianka,
II miejsce Mikołaj Kańduła- Zespół Szkół Opalenica,
III miejsce Inez Jaśkowiak – Liceum Ogólnokształcące Grodzisk Wlkp.
Starosta Wolsztyński, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wolsztynie
oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Wlkp., wręczyli laureatom
i wszystkim uczestnikom Międzypowiatowej Olimpiady Wiedzy ,,Czy wiesz wszystko o HIV i AIDS?” nagrody, upominki i dyplomy ufundowane przez:
- Starostwo Powiatowe w Wolsztynie,
- Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.,
- Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu,
- Pracownia Psychologiczno – Terapeutyczna Neuro – Psycho – Soma w Wolsztynie.
 
Laureatom składamy serdeczne gratulacje. Ponadto wszystkim uczestnikom Olimpiady życzymy aby wykorzystali nabytą wiedzę do celów propagowania idei walki z „AIDS”, chorobą zbierającą potężne żniwo w społeczeństwie. Podziękowania dla wszystkich organizatorów Olimpiady Wiedzy o Zakażeniach Wirusem HIV i Chorobie AIDS „Czy wiesz wszystko o HIV i AIDS”.

Ryszard Kurp
Starosta Wolsztyński

 
 

 
 
 
 
 


 

 

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt

NEWSSLETER

Chcesz otrzymywać ważne informacje z Powiatu Wolsztńskiego prosto na Twój email?
newssleter
 liczba odwiedzin: 13629030      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt