Co łączy poezję z koleją i wolsztyńską młodzieżą?
2016-11-29
W sobotę 28 listopada miało miejsce niecodzienne wydarzenie pt. „POEZJA WĘDRUJĄCA”. Wczesnym rankiem na dworcu kolejowym w Wolsztynie zgromadziła się młodzież z wolsztyńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego. Wraz z opiekunami, organizatorami i zaproszonymi gośćmi udali się oni w literacką podróż do Poznania pociągiem okolicznościowym „Katarzynka”.
Podczas przejazdu odbyło się wspólne czytanie wiersza Juliana Tuwima „LOKOMOTYWA” w różnych językach: polskim, niemieckim, angielskim oraz z wychodzącej już z użycia gwarze poznańskiej. Po przybyciu na miejsce uczniowie wolsztyńskiego liceum przygotowali scenkę związaną z wierszem Tuwima i wystąpili przed publicznością na Dworcu Głównym w Poznaniu. Natomiast pracownicy Biura Promocji i Turystyki  Urzędu Miejskiego w Wolsztynie oraz Starostwa Powiatowego w Wolsztynie zorganizowali stoisko promocyjne, które mieściło się na II piętrze budynku. Gości, którzy zawitali na stoisko wystawowe informowano o walorach turystycznych ziemi wolsztyńskiej oraz zapraszano do współuczestnictwa w imprezie.
Uczestnicy wydarzenia udali się też na Stary Rynek, gdzie prócz zabytków miasta mieli okazję zwiedzić poznański ratusz. Serdeczne podziękowania należą się pracownikom Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu, którzy zorganizowali oprowadzanie po Starym Mieście.
Organizatorami  imprezy byli:  Biuro Promocji i Turystyki Wolsztyn wraz ze Związkiem Literatów Polskich, Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Instytutem  Promocji i Rozwoju Kolei TURKOL.PL . Uczniowie doświadczyli tego dnia, że podróże kształcą najlepiej, a czas spędzony w podróży nie jest czasem zmarnowanym.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 13953379      online: 4
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt