XVII Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Czesława Fidlera w Świętnie „Mistrzostwa Unii Europejskiej”
2017-02-27
Na sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świętnie  imienia Czesława Fidlera  w dniu 25 lutego 2017 roku odbyła się XVII edycja turnieju piłki nożnej halowej  Jego imienia  pod nazwą „Mistrzostwa Unii Europejskiej”. Turniej rozgrywany jest w kategorii dziewcząt i chłopców. Specyfiką tego turnieju jest oprócz rozgrywek piłkarskich zestaw pytań dotyczących  funkcjonowania Unii Europejskiej, Polski w historii i dniu dzisiejszym Europy, a także szczególne informacje na temat jednego z krajów członkowskich UE. W roku bieżącym tym wybranym krajem były Czechy. Reprezentacje poszczególnych szkół czy klubów piłkarskich biorących udział w turnieju  przyjmują  nazwy  jednego z krajów członkowskich UE.  Uczestnicy i kibice mogą też pograć w tenisa stołowego, szachy i warcaby, pooglądać wyświetlane filmy.  Wszyscy  uczestnicy i organizatorzy starają się tworzyć klimat  zabawy, radości i wzajemnego szacunku co w emocjach sportowych zmagań nie jest takie proste. Organizatorami turnieju są: UKS „Leśnik-Junior” Świętno, Zespół Szkolno-Przedszkolny imienia Jana Pawła II w Świętnie /turniej jest elementem programu wychowawczego pracy nad Patronem sali sportowej Zespołu/, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętnie. Tegoroczny turniej patronatem honorowym objęli: Wojciech Lis Burmistrz Wolsztyna, Zarząd Powiatu Wolsztyńskiego, Krzysztof Piasek Przewodniczący Rady PZ LZS w Wolsztynie.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom turnieju  za wsparcie tego zadania , a są nimi: Powiat Wolsztyński, Gmina Wolsztyn, Burmistrz Wolsztyna i GZOEiAO w Wolsztynie, „Wasz Dzień po Dniu”, Krzysztof Piasek, Zdzisław Siemczyk. Sędziami zawodów na boisku byli: Wojciech Kryś i Sławomir Kotlarski, sędziowie przy stoliku to: Łucja Kaczmarek, Krystyna Domagała, Małgorzata Horowska. Oprócz gospodarzy ze Świętna uczestnicy , którzy zaszczycili nas swoją obecnością przyjechali z: Wolsztyna, Wroniaw, Starkowa, Kluczewa i Ciosańca łącznie około 150 uczestników.   Podczas rozdania nagród  swoją obecnością nas zaszczycili następujący goście : Wojciech Lis - Burmistrz Wolsztyna, Piotr Krajewski - Wicestarosta Wolsztyński, Monika Bober - Dyrektor GZOEiAO w Wolsztynie, Rozalia Kaczmarek – „Wasz Dzień po Dniu”, Bogusława Olszewska - Dyrektor Zespołu Szkół w Ciosańcu, która podziękowała organizatorom za zorganizowanie spotkania i wręczyła  upominek dla organizatorów  na ręce Dyrektora Jerzego Luftmanna.
Gratulacje zawodnikom jak i podziękowanie organizatorom przekazał także Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis.
Wszystkim współorganizatorom, rodzicom i uczniom oraz pracownikom Zespołu wyrażamy serdeczne podziękowania za  przyczynienie się do sukcesu kolejnej edycji europejskiego grania w Świętnie.            

Laureatami turnieju zostali:

W kategorii dziewcząt:
I  miejsce – ULKS „AGRO” Kluczewo
II miejsce – Szkoła Podstawowa Kluczewo
III miejsce – Szkoła  Podstawowa nr 3 w Wolsztynie

W kategorii chłopców:
I miejsce – Zespół Szkół w Ciosańcu
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie
III miejsce – UKS „Leśnik-Junior” w Świętnie

Najlepszy strzelec:  dziewczęta: Olga Górna, chłopcy: Łukasz Lehmann
Najlepszy bramkarz: dziewczęta: Nadia Pasik, chłopcy: Maksymilian Surdyk
Najlepszy zawodnik turnieju: dziewczęta: Maja Szymańska, chłopcy: Kajetan Pawłowski

UKS Leśnik-Junior Świętno

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 13962132      online: 4
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt