Gimnazjaliści na start, czyli targi edukacyjne Powiatu Wolsztyńskiego 2017
2017-03-06
W sobotę 4 marca 2017 do MSS „Świtezianka” w Wolsztynie zjechali uczniowie trzecich klas gimnazjów, aby zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, proponowaną przez szkoły na terenie Powiatu Wolsztyńskiego. O godzinie 9:00 uroczystego otwarcia i powitania gości dokonali Piotr Krajewski – Wicestarosta Wolsztyński wraz z Waldemarem Kalitką – kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie. Na targach obecny był także gospodarz wydarzenia - Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak, który również zaangażowany był w promocję szkół.  

Choć do egzaminów gimnazjalnych został jeszcze dobry miesiąc uczniowie z zaciekawieniem odwiedzali stoiska wystawców, zadając liczne pytania związane z kierunkami, które ich interesują. Pedagodzy, doradcy zawodowi i uczniowie z liceum ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie, Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie i Zespołu Szkół w Przemęcie z chęcią dzielili się wiedzą na temat swoich szkół. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także testy kompetencji i predyspozycji zawodowych, które przeprowadzała Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wolsztynie. Pracownicy placówki przygotowali dla uczniów kilka rodzajów testów, po rozwiązaniu których od razu otrzymywali odpowiedź w jakich dziedzinach powinni podjąć dalsze kształcenie, aby czerpać satysfakcję z dalszej edukacji.

Oprócz szkół ponadgimnazjalnych na targach wystawiali się także: Młodzieżowe Centrum Kariery, działające przy Ochotniczych Hufcach Pracy w Wolsztynie, Cech Rzemiosł Różnych oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień z Nowego Tomyśla.
Niebawem uczniowie odwiedzą mury wolsztyńskich szkół w ramach objazdówki edukacyjnej (16 i 17 marca)  oraz drzwi otwartych (25 marca). 


Wydział
Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 13960361      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt