Wizyta studyjna polskich rolnikow w Dahme-Spreewald
2017-03-09
Delegacja rolników z Wielkopolskiej Izby Rolniczej w powiecie Wolsztyńskim odwiedziła w zeszłym tygodniu powiat Dahme-Spreewald. Celem wizyty była ponadgraniczna wymiana doświadczeń na temat "Zakaźne choroby przenośne u zwierząt hodowlanych jako wspólne wyzwanie europejskie". Kierowniczka urzędu Ochrony Konsumenta i Weterynarii powiatu Dahme-Spreewald, pani Dr. Guth, prowadziła wykład na temat różnorodnego występowania infekcji i zwalczania epidemii na terenie Niemiec i Unii Europejskiej. Do tej pory nie ma niestety jednorodnego uregulowania profilaktyki epidemii zwierząt hodowlanych, jak pomór świń lub ptasia grypa" reasumowała Dr. Guth.
Fachowa wymiana doświadczeń obejmowała również wizytę w ekologicznych zakładach rolniczych. "Połaczyć ze sobą potrzeby rolnictwa i natury to ciekawe ale tez trudne wyzwanie" podkreślil starosta Stephan Loge w swojej przemowie powitalnej. Goście odwiedzili zakład rodzinny Landgut Pretschen, gdzie kierownik zakładu, pan Sascha Philipp zaprezentował ekologiczna hodowle cykorii, pomidorów i salaty na uczciwych i regionalnych zasadach handlowych. Na zakończenie wizyty rolnicy odwiedzili Historyczny Spichlerz i Młyn Holenderski w Straupitz, w którym tradycyjnym sposobem produkowany jest olej lniany. 

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt

NEWSSLETER

Chcesz otrzymywać ważne informacje z Powiatu Wolsztńskiego prosto na Twój email?
newssleter
 liczba odwiedzin: 13801791      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt