Święto Odzyskania Niepodległości
2017-11-13
Jak co roku liczne imprezy zgromadziły mieszkańców Powiatu Wolsztyńskiego świętujących rocznicę odzyskania niepodległości. Imprezy okolicznościowe odbywały się przeddzień rocznicy w szkołach. Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się odprawioną w kościele farnym w Wolsztynie Mszą św. Potem uczestnicy uroczystości udali się, ulicami miasta, pod pomnik upamiętniający wydarzenia, które doprowadziły nasz kraj do odzyskania niepodległości. Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe,  delegacje z kwiatami, młodzież szkolna, lokalni politycy, mieszkańcy powiatu godnie maszerowali, niektórzy z nich niosąc 123 metrową flagę Polski, jako symbol 123 lat niewoli narodu polskiego. Pod Pomnikiem Niepodległości, okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak. Cześć artystyczna przygotowana została przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierownictwem nauczycielek Marioli Grześkowiak, Magdaleny Hudzik oraz dyrektora Mariusza Urbana.

Oprócz oficjalnych uroczystości tego dnia w Wolsztynie odbył się po raz V Bieg Niepodległości, w którym wzięło udział ponad 400 biegaczy oraz licznie zgromadzeni kibice. Bieg jak co roku zorganizowany został przez Wolsztyński Klub Biegowy. W Miejskiej Sali Sportowej Świtezianka obyły się otwarte turnieje tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wolsztyńskiego z okazji Święta Niepodległości.

Serdecznie dziękujemy ks. Kanonikowi Sławomirowi Majchrzakowi Proboszczowi Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Wolsztynie za odprawioną Mszę świętą, a także za wspólną modlitwę, przybyłym na mszę i uroczystość samorządowcom szczebla powiatowego i gminnego,  kombatantom i Sybirakom, pocztom sztandarowym i grupom młodzieży szkolnej wraz z opiekunami, druhom strażakom, ugrupowaniom politycznym, przedstawicielom banków, przedsiębiorców, placówkom kultury, harcerzom. Za przygotowanie części artystycznej dziękuję młodzieży i nauczycielom ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie oraz uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 3 za niesienie flagi. Serdecznie dziękuję za pomoc dyrektorowi i pracownikom Wolsztyńskiego Domu Kultury, Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestrze Dętej.

Starosta Wolsztyński uczestniczył także w obchodach  Święta Niepodległości w Przemęcie. Po mszy św. o godzinie 11 licznie zgromadzone delegacje oraz poczty sztandarowe prowadzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dęta GCKiB w Przemęcie przemaszerowały pod Pomnik Pamięci. Tu złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Uroczystość przy pomniku uświetniła muzycznie przemęcka orkiestra.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15252722      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt