Dzień Patronki Szkoły
2017-11-14
W środę 8 listopada 2017r. w 150-tą rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie odbył się Dzień Patronki wolsztyńskiego liceum. Jak co roku było to święto całej szkoły, a zwłaszcza klas pierwszych. Zmagali się oni w konkursach m.in. na temat wybitnej uczonej. W tym roku pierwsze miejsce  ex aequo zajęły dwie klasy: 1f i 1g.Wszystkie klasy miały możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez zaproszonych gości – absolwentów naszego liceum.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: prof. dr hab. Zygmunt Machoy, prof. dr hab. inż. Zygfryd Witkiewicz z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, prof. dr hab. Mirosław Lachowicz z Instytutu Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, dr Nowińska Renata z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr n. med. Adrianna Maria Borowicz z Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii, dr n. med. Sworowska Izabela- laryngolog, Pan Maciej Bardan – chirurg,  Zbigniew Cholewa- Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze,  Pan Marek Jakubowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, Pan Piotr Gajdziński - publicysta miesięcznika „Odra”, były dziennikarz m.in. „Wprost” i „Rzeczpospolitej”, autor kilku książek, w tym wydanej we wrześniu 2014 roku biografii Edwarda Gierka pod tytułem „Gierek. Człowiek z węgla” oraz w styczniu 2017 biografii Wojciecha Jaruzelskiego "Czerwony Ślepowron", mgr Katarzyna Trawińska-Jakubiak - dyplomowany trener Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu,  Julia Król -dyrektor Goldman Sachs Investment Banking Division – Londyn  oraz Tadeusz Horbowy - absolwent z Florydy. Towarzyszyli nam również Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak, Wicestarosta Piotr Krajewski oraz Członek Zarządu Powiatu Wolsztyńskiego Roman Andrys.

Dzień pełen wrażeń uwieńczył występ artystyczny, nawiązujący do postaci Marii Skłodowskiej-Curie jako naukowca, kobiety i żony.  Podziękowaniom młodzieży, która burzliwymi oklaskami nagrodziła prelegentów, nie było końca. Święto szkoły minęło szybko i stało się powodem do przemyśleń o nauce, o możliwościach i o tym, że nie ma dla uczniów naszego liceum żadnych przeszkód żeby znaleźć swoje miejsce na świecie … na całym świecie.

Jolanta Mała

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15253064      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt