Frontem do przedsiębiorcy
2018-03-07
Z inicjatywy Starosty Wolsztyńskiego Janusza Frąckowiaka, Dyrektora Powiatowego Urzędu pracy Sylwii Tomiak – Rozynek oraz Prezesa Wolsztyńskiej Izby Gospodarczej Andrzeja Dąbrowskiego, w dniu 6 marca 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie odbyło się szkolenie pt. „Procedura wydawania zezwoleń na pracę sezonową dla cudzoziemców oraz procedur rejestracji oświadczeń o powierzaniu cudzoziemcowi pracy  - ujęcie praktyczne”.

Wykładowcą był dr Mariusz Śmigiel, który szkolenie prowadził na zlecenie Grupy Edukacyjnej Przeszkolimy.pl. Uczestniczyła w nim  spora grupa przedsiębiorców z Powiatu Wolsztyńskiego, wśród nich znaleźli się przedstawiciele dużych i małych firm. Wykłady swoim zakresem obejmowały przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców do pracy sezonowej  oraz oświadczenia o powierzeniu cudzoziemcowi pracy.  Każdy z uczestników szkolenia mógł dowiedzieć się również, jakie koszty związane są z rejestracją i wydaniem zezwolenia dla cudzoziemca. Choć procedury dość zawiłe, to wykładowca starał się bardzo obrazowo i zrozumiale przedstawiać je krok po kroku.

 O dużej potrzebie organizacji takich szkoleń świadczyła obecność ponad 50 przedstawicieli firm z naszego powiatu. Fakt ten wcale nie dziwi. Ponieważ, nie od dzisiaj, wiadomym jest, że bezrobocie na terenie Powiatu Wolsztyńskiego liczymy na  poziomie poniżej 2% (1,8). Jest  jedno z najniższych w Polsce. Dlatego pracodawcy z naszego terenu muszą wspierać się pracą cudzoziemców. Poziom bezrobocia świadczy o znakomitej kondycji Powiatu Wolsztyńskiego, ale też stanowi problem dla pracodawców. I tutaj urząd; Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Powiatu Urząd Pracy przy współpracy Wolsztyńskiej Izby Gospodarczej, kładzie nacisk na pomoc lokalnym przedsiębiorcom w przejściu przez skomplikowana procedurę zatrudnienia cudzoziemca w polskiej firmie. Podczas wykładu zadawano wiele pytań. Nasi pracodawcy podchodzą bardzo merytorycznie do problemu. Mają świadomość odpowiedzialności, jaka spoczywa na ich barkach.

W powiatowym Urzędzie Pracy w Wolsztynie sprawami związanymi z zatrudnianiem cudzoziemców zajmuje się Centrum  Aktywizacji Zawodowej nr telefonu 68 384 3581 wew. 114, 115, 117.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15278593      online: 4
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt