Święto Sołtysa w Kluczewie
2018-03-16
Dnia 15 marca 2018r w sali wiejskiej w Kluczewie odbyło się spotkanie Starosty Wolsztyńskiego Janusza Frąckowiaka z wszystkimi sołtysami oraz przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich działających w naszym powiecie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem był Starosta Wolsztyński ale duże podziękowania za wkład w przygotowania Starosta złożył również sołtys Kluczewa Jolancie Skorackiej.

Gościem specjalnym była Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, a zaproszenie Starosty przyjęli również włodarze gmin: wójt Dorota Gorzelniak, wójt Jacek Kolesiński, burmistrz Wojciech Lis, przewodniczący rad gmin i powiatu oraz radni.

Spotkanie miało charakter podziękowań za pracę i współpracę, które wygłosił i wręczył w formie dyplomów Starosta oraz życzeń dalszych sukcesów w trudnej pracy na rzecz lokalnej społeczności.
Były indywidualne wystąpienia, kolacja i występ artystyczny grupy kabaretowej z Moch. Były wspólne życzenia, ale przede wszystkim wspólne rozmowy, czyli to co w swoim wystąpieniu podkreślał Starosta podając je jako warunek konieczny do mówieniu o współpracy i osiąganiu wspólnych celów oraz co podkreśliła przewodnicząca sejmiku jako gwarant rozwoju.

Mamy nadzieję, że przynajmniej kilka pomysłów, możliwych działań i nowych spojrzeń na współpracę sołectw i gmin powstało dzięki temu spotkaniu. Jeszcze raz składamy podziękowania i życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.


Wydział Oświaty, Kultury,
Sportu i Promocji

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15428147      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt