Mistrzostwa Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych w Pływaniu
2018-03-19
Tradycyjnie już na początek wiosny, 15 marca 2018 roku w Chodzieży, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych w Pływaniu. Na starcie już po raz 9 stawiła się reprezentacja Powiatu Wolsztyńskiego, składająca się z zawodników UKS „3 Wodnik Wolsztyn” z trenerem Krzysztofem Bimkiewiczem.
Sukcesy indywidualne odnieśli zarówno najmłodsi jak i najstarsi zawodnicy.
  • Adam Soboń(2008) zdobył dwa medale, 25m stylem dowolnym – brąz i 25m stylem grzbietowym również zajął trzecie miejsce.
  • Hubert Woga(2004) zdobył również dwa medale, złoto na 50m grzbietem oraz srebro na 100m stylem dowolnym.
  • Piękne zielone podium zapewniły nam zawodniczki ze szkół średnich w konkurencji 50m stylem klasycznym, złoto dla Anny Dechnik(2001), srebro dla Oliwi Bimkiewicz(2001) a brąz dla Weroniki Wogi(1999), brawo dziewczyny.
  • Agata Dudziak(2001) zdobyła brązowy medal w konkurencji 50m stylem dowolnym.
  • Michał Barski(2007) w doskonałym stylu wygrał i zdobył złoto na 25m stylem klasycznym.
  • Maksymilian Tomys (2005) bardzo ładnie popłyną 50m klasykiem i zdobył srebrny medal.
  • Nikodem Woga(2002) zdobył brązowy medal na 50m stylem grzbietowym.
  • Cała reprezentacja zdobywała punkty do klasyfikacji generalnej, a do puli dorzucili je:
  • Bimkiewicz Oliwia – 6 miejsce 50mstylem dowolnym- 3 punkty
  • Michał Barski – 4 miejsce 25m stylem dowolnym – 5 punktów
  • Kazubska Gabriela – 7 miejsce na 50m stylem dowolnym – 3 punkty, 4 miejsce na 50 klasycznym – 5 punktów,
  • Rogozinski Bartosz – 7 miejsce na 50mstylem dowolnym – 3 punkty,
  • Nikodem Woga – 7 miejsce 100mstylem dowolnym – 2 punkty,
  • Stefania Walczak-Mortezaei – 6 miejsce na25m stylem klasycznym – 3 punkty,
  • Jakub Nowak – 6 miejsce na 25m stylem klasycznym – 3 punkty,
  • Kańduła Zuzanna – 8 miejsce na 50m stylem klasycznym – 2 punkty,
  • Dudziak Agata – 6 miejsce na 50m stylem grzbietowym – 3 punkty,
  • Weronika Woga – 8 miejsce na 50m stylem grzbietowym- 2 punkty,
  • Mikołaj Horowski – 8 miejsce na 50m stylem grzbietowym – 2 punkty.
Do klasyfikacji generalnej punkty dołożyły również sztafety:

Sztafeta szkół średnich – 4 miejsce w składzie Oliwia Bimkiewicz, Agata Dudziak, Mikołaj Horowski oraz Wojciech Kliks – 10 punktów
Sztafeta szkół gimnazjalnych i VII klas – 4 miejsce w składzie Hubert Woga, Nikodem Woga, Zuzanna Kazubska, Zuzanna Kańduła – 10 punktów
Sztafety szkół podstawowych – 6 miejsce w składzie Gabriela Kazubska, Bartosz Rogozinski, Maksymilian Tomys, Maja Tomys – 8 punktów,
8 miejsce w składzie Michał Barski, Adam Soboń, Oliwia Koziołek i Maja Nowak – 4 punkty.
W klasyfikacji generalnej Powiat Wolsztyński zajął 4 miejsce. Podobnie było w klasyfikacji szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych z klasąVII. Szkoły średnie zdobyły puchar za III miejsce.

W reprezentacji Powiatu Wolsztyńskiego wystartowali także: Julia Haglauer, Małgorzata Hypta, Kinga Taciak, Julia Koziołek, Kamil Lisiewicz, Karol Sławiński, Maja Fiodosewicz, Tymoteusz Kaffler, Wiktor Maćkowiak oraz Filip Kozłowski.
Start można zaliczyć do udanych, choć trochę dużo 4 miejsc… W kolejnych zawodach, za rok, postaramy się stanąć na podium, będzie to nasz 10, jubileuszowy start na Mistrzostwach Wielkopolski LZS w Chodzieży.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 13976449      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt