Kolejny konkurs piosenki obcojęzycznej „Sing and Win” już za nami
2018-03-26
W piątek 23 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbył się powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej SING AND WIN. Wzięło w nim udział 42 młodych wykonawców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu. Patronat nad konkursem objął Starosta Wolsztyński, Wielkopolski Kurator Oświaty, oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct z Poznania.

Talenty wokalne i lingwistyczne prezentowali uczniowie z Bucza, Kaszczoru, Przemętu, Siedlca, Obry, Kopanicy, Wolsztyna i Powodowa.

W kategorii młodszej (klasy siódme szkół podstawowych oraz drugie i trzecie klasy gimnazjów) najlepsze okazały się Oliwia Józefowska (Zespół Szkół w Przemęcie), Maja Michalska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Obrze), Anna Banaczyk (SP2 Wolsztyn). Wyróżnienia zdobyły Karolina Stefan (SP Siedlec) oraz Joanna Przybyła (SP2 Wolsztyn).
Spośród uczniów szkół ponadpodstawowych laureatami zostali: Teresa Drgas (Zespół Szkół Ogólnokształcących Wolsztyn), Amanda Jóźwiak (Zespół Szkół Zawodowych Wolsztyn), Wiktor Konieczny (ZSO Wolsztyn). Wyróżnienia przypadły Julii Niedzielskiej (ZSO Wolsztyn) oraz Annie Jakuszyk (Technikum Ekonomiczne Przemęt).

Soliści prezentowali piosenki wyłącznie w językach obcych. Królował język angielski, ale pojawił się też utwór po ukraińsku. Uczestników oceniało jury, w skład którego weszli między innymi dr Małgorzata Karczewska i mgr Richard Sharp, pracownicy Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

- To niesamowite, jak wielu zdolnych młodych ludzi tu spotkaliśmy. Jesteśmy pod wrażeniem ich odwagi i talentu – powiedziała dr Karczewska.

- Muzyka jest bliska językowi, a język muzyce. Konkurs jest tego najlepszym dowodem. Młodzież czerpie przyjemność z takiej formy obcowania z językiem, a przy okazji uczy się wymowy, słownictwa i ćwiczy pamięć – mówi Irmina Kotlarska, nauczycielka języka angielskiego w ZSZ Wolsztyn, jedna z organizatorek konkursu.

Uczestnicy wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez gości z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Oprócz nagród rzeczowych zwyciężczynie obu kategorii dostały zaproszenie do występu podczas Dni Europy organizowanych w maju przez punkt Europe Direct w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz upominki.


Zespół Szkół Zawodowych
w Wolsztynie

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15262201      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt