Przedsiębiorcy z LDS w Powiecie Wolsztyńskim
2018-04-17
W dniach 12 i 13 kwietnia 2018 roku w Powiecie Wolsztyńskim gościła grupa przedsiębiorców z partnerskiego Powiatu Dahme – Sprewald. Tym razem odwiedzili nas przedstawiciele rzemieślników oraz rolników. Starostwo Powiatowe w Lübben reprezentowali Heiko Jahn oraz Paulina Kleiner.
Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak powitał gości w Szpitalu Powiatowym w Wolsztynie. Po szpitalu oprowadzał dyrektor, który pokazał nowowybudowany blok F i prace dostosowawcze w starej części. Starosta zwrócił uwagę na wsparcie jakie szpital otrzymał od lokalnych przedsiębiorców, którzy docenili trud rozbudowy i dostosowania tej placówki do wymogów ministrialnego rozporządzenia.
Drugiego dnia, zgodnie z życzeniem gości, Starosta Janusz Frąckowiak z delegacją partnerskiego powiatu udał się do gospodarstwa rolniczego Tomasza Szwarca. Nowoczesna produkcja pieczarki oraz ekologiczne rzeźnictwo – wędliniarstwo okazało się bardzo interesujące dla gości.
Następnie przedstawiciele Powiatu Dahme – Spreewald udali się do Zakładu Stolarskiego Marka Matysika. Po firmie oprowadzał senior, Zenon Matysik, założyciel tej rodzinnej stolarni. Stąd goście pojechali do Ostoi Chobienice. Tam zwiedzali nowoczesne SPA. Wizytę w Powiecie Wolsztyńskim zakończyli w Zakrzewie w firmie ONIX. Po bardzo nowoczesnej firmie oprowadzał gości jeden z właścicieli, Andrzej Jazdon.
Wszystkim właścicielom firm, które gościły nas w piątek oraz dyrektorowi Szpitala Powiatowego serdecznie dziękujemy za profesjonalne przyjęcie przedstawicieli z partnerskiego Powiatu Dame – Spreewald.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15428112      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt