Sukcesy „Azymutu” w Zakopanem2018-11-16  
W dniach 9-11 listopada w Zakopanem odbył się Finał Centralny XXXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS pn. „ Polska-Austria-Unia Europejska”’ Honorowy patronat nad imprezą objęła Ambasada Austrii w Warszawie.
Kolejny raz członkowie HKS Azymutu Mochy mieli okazję reprezentować powiat wolsztyński i województwo wielkopolskie w zakopiańskim finale. Drużynę powiatową stanowili: Katarzyna Galla, Nikodem Seidel, Alex Grobelny i Andrzej Galla.
W piątek wieczorem uczestnicy rozwiązywali test składający się z kilku zestawów pytań dotyczących: wiedzy o Unii Europejskiej, wiedzy o walorach krajoznawczych Polski i Karpat, wiedzy o Austrii, wiedzy z zakresu topografii oraz wiedzy dotyczącej „Stulecia niepodległości Polski”. W sobotę odbył się marsz na orientację (10 km) na terenie miasta, połączony z rozpoznawaniem obiektów turystycznych.
Do ścisłego finału (sobota, 19:00) indywidualnie awansowało 6 osób z największą ilością punktów (po części teoretycznej i praktycznej). W tej stawce znalazł się prezes HKS Azymut – Andrzej Galla. W finale każdy zawodnik odpowiadał na 10 wylosowanych pytań. Nasz reprezentant spisał się bardzo dobrze zajmując 2 miejsce.
W klasyfikacji powiatowej „wolsztyńska” ekipa zajęła 3 pozycję. W rywalizacji wojewódzkiej (liczone są dwa powiaty z województwa) zawodnicy z Moch wspólnie z reprezentacją powiatu szamotulskiego (4 poz.) odnieśli olbrzymi sukces zdobywając I miejsce.

więcej informacji na www.lzs.pl