Podsumowanie Roku Sportowego 2018 w Województwie Wielkopolskim2018-12-14  
W dniu 11 grudnia 2018r. w  Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2018 w Województwie Wielkopolskim, w którym uczestniczył Starosta Wolsztyński Jacek Skrobisz.
Marszałek Marek Woźniak  przedstawił nowy podział kompetencji we władzach UMWW oraz podziękował sportowcom z regionu za sukcesy, wręczył nagrody .
Odznakami uhonorowani zostali: za zasługi dla województwa wielkopolskiego były przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki w UMWW, Maciej Wituski oraz  16-krotny żużlowy mistrz Polski, Fogo Unia Leszno. Specjalne wyróżnienia za zasługi i osiągnięcia na żużlowym torze otrzymali trener i zawodnik, Roman Jankowski oraz mistrz świata juniorów Bartosz Smektała.
Za  wydarzenie sportowe mijającego roku uznano Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych. która od kwietnia do czerwca odbywała się w czternastu ośrodkach wielkopolskich.
Nagrody finansowe od 4 tys. zł do 8 tys. zł  za swoje wyniki w mijającym roku otrzymali sportowcy: sztangistka Patrycja Piechowiak, pływak Kacper Majchrzak, panczenista Jan Szymański,  kajakarki Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk, taekwondziści Aleksandra Kowalczuk i Karol Robak, lekkoatletki Patrycja Wyciszkiewicz i Joanna Fiodorow, żeglarz Szymon Wierzbicki, florecistka Martyna Synoradzka, zapaśnik Robert Baran oraz wioślarz Wiktor Chabel.
 Marszałek Marek Woźniak wręczył także trzy nagrody wybitnym osobowościowym sportowym. W gronie trenerów  otrzymali ją: Edward Motyl (były trener Wyciszkiewicz), Maciej Hoffman (trener wioślarzy Posnanii) i Marek Zawadka (trener młodzieży AZS Poznań w taekwondo).  Nagrody za całokształt działalności sportowej otrzymali Bogusław Wolwowicz z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Lech Burchardt, prezes KTW Kalisz. W gronie wyróżnionych znaleźli się również prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”, Zdzisław Urbańczyk i burmistrz Grodziska, Piotr Hojan, za zwycięstwo półmaratonie „Słowak” w Grand Prix Wielkopolski.