Spotkanie Starosty z dyrektorami szkół w sprawie naboru do szkól ponadpodstawowych2019-02-26  
W związku z tegorocznym „podwójnym” naborem młodzieży do szkół średnich, Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Wolsztynie zorganizował 26 lutego  spotkanie dyrektorów i pedagogów placówek oświatowych z terenu naszego powiatu z dyrektorami szkół średnich, którzy zaprezentowali swoją tegoroczną ofertę edukacyjną skierowaną do absolwentów gimnazjów i ośmioklasistów.
Szkoły w powiecie oferują nie tylko rozmaite  kierunki kształcenia zarówno w Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Zawodowych, Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych czy też w Szkole Ponadgimnazjalnej w Przemęcie ale także możliwość szerokiego rozwoju dzięki bogatej liście zajęć pozalekcyjnych i sportowych.
Najważniejsza jednak dla potencjalnych uczniów jest informacja, że szkoły przygotowały się logistycznie na zwiększony nabór i dla wszystkich chętnych do  nauki w naszych szkołach miejsc nie zabraknie.
Dla wszystkich uczniów zostały przygotowane przez Wydział Oświaty ulotki informacyjne z kierunkami kształcenia, terminami otwartych drzwi i danymi kontaktowymi szkół średnich. Mamy nadzieję, że informacje tam zawarte przydadzą się i ułatwią podejmowanie jakże ważnej dla przyszłego rozwoju decyzji.

Wydział
Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji