Odprawa Policji podsumowująca 2018r.
2019-01-28
28 stycznia 2019r. - Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie odwiedził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster. Pretekstem do wizyty była odprawa służbowa, w trakcie której podsumowano efekty służby wolsztyńskich policjantów w minionym roku. Z zaproszenia do udziału w tegorocznym podsumowaniu skorzystali Starosta Wolsztyński Pan Jacek Skrobisz, Burmistrz Wolsztyna Pan Wojciech Lis, Wójt Gminy Siedlec Pan Jacek Kolesiński, Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak oraz Prokurator Rejonowy w Wolsztynie Pani Urszula Świąder.

W trakcie odprawy przedstawiono informację o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu wolsztyńskiego w  2018 roku. Informację o działaniach służby prewencyjnej i kryminalnej oraz służby  ruchu drogowego przedstawił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie nadkom. Krzysztof Krawczyk. Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie mł. insp. Robert Bekier, omówił kwestie dotyczące funkcjonowania jednostki, a także planów i zamierzeń na bieżący rok. Podziękował też policjantom i pracownikom cywilnym za dobrą służbę i pracę, a przedstawicielom samorządów powiatowych za pomoc bez której służba mundurowych byłaby o wiele trudniejsza.

Podczas odprawy głos zabrał także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, który podobnie jak szef wolsztyńskich stróżów prawa podziękował wszystkim za duże zaangażowanie w działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wolsztyńskiego. Życząc utrzymania wysokiego poziomu pracy, wskazał jednocześnie  obszary, w których konieczne jest zwiększenie skuteczności podejmowanych działań.
Głos zabrali również zaproszeni goście przyłączając się do podziękowań dla stróżów prawa i pracowników cywilnych za codzienny trud wkładany w każdą służbę, Przedstawiciele samorządów wskazali również na obszary, w których działania Policji mają szczególne znaczenie w zakresie odczuwalnego przez mieszkańców powiatu poziomu bezpieczeństwa. Zadeklarowali również kontynuowanie wysoko ocenianej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wolsztyńskiego.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 16666122      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt