Wniosek dotyczący przebudowy drogi powiatowej Stary Widzim – Świętno
2009-05-22

fundusze2014
W dniu 19 maja br. Starosta Wolsztyński Ryszard Kurp i Wicestarosta Wolsztyński Jacek Skrobisz oraz Pani Skarbnik Barbara Kałdońska podpisali wszelkie dokumenty związane z wnioskiem o dofinansowanie „Przebudowy drogi powiatowej nr 3813 Stary Widzim – Kębłowo – Świętno oraz obiektu mostowego w ciągu tej drogi”.
 Wniosek ten związany jest z działaniem 2.2 w ramach Priorytetu II WRPO na lata 2007 – 2013.
Według kosztorysu inwestorskiego cała inwestycja wyceniona jest na kwotę 6.388.503,12 PLN, z czego 50% to wnioskowana kwota dotacji w ramach WRPO. Pozostałe 50% kosztów inwestycji ma być sfinansowane ze środków własnych samorządu powiatowego (60%) i samorządu gminnego (40%).
Porozumienie między samorządami zostało zawarte jeszcze w roku ubiegłym.
W dniu 30 maja br. miałem przyjemność w imieniu samorządu powiatowego złożyć ten wniosek w Departamencie Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (poniżej skanowany dokument potwierdzający złożenie wniosku).
Prace nad przygotowaniem kompletu dokumentacji wymaganej przez Departament Wdrażania Programu Regionalnego trwały kilka miesięcy a dokładnie od grudnia 2008 r. tj. od ogłoszenia przez Zarząd Województwa naboru wniosków w ramach Priorytetu II Działanie 2.2 Schemat II.
Nad przygotowaniem wniosku pracowało wielu pracowników starostwa powiatowego i Powiatowego Zarządu Dróg. Głównymi koordynatorami prac nad przygotowaniem wniosku byli Panowie: Przemysław Nitschka i Tadeusz Majchrzak. Z ramienia Zarządu Powiatu prace koordynował Pan Jacek Skrobisz – Wicestarosta Wolsztyński.
Należy mieć nadzieję, że wszystkie wymagania postawione przez Urząd Marszałkowski zostały uwzględnione w przekazanej dokumentacji, co pozwoli podpisać umowę na dofinansowanie powyższej inwestycji i w możliwie krótkim czasie jej rozpoczęcie.
Nie omieszkamy poinformować Państwa o tym fakcie, który umożliwi rozpisanie przetargu na długo oczekiwaną inwestycję.

liczba odwiedzin: 18198022      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.