Międzypowiatowa Olimpiada Wiedzy o Zakażeniach Wirusem HIV i Chorobie AIDS - Czy wiesz wszystko o HIV i AIDS?
2018-12-05
Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia dzień 1 grudnia ustanowiono Światowym Dniem AIDS. Jest to dzień, który ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na niestety ciągle aktualny problem epidemii zakażeń wirusem HIV, ale także jest elementem solidarności z osobami żyjącymi z wirusem HIV i chorymi na AIDS.

Z tej okazji 30 listopada 2018 r. w Wolsztyńskim Domu Kultury, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wolsztynie wspólnie ze Starostą Wolsztyńskim zorganizowali obchody Światowego Dnia AIDS.

W ramach obchodów odbyła się Międzypowiatowa Olimpiada Wiedzy o Zakażeniach Wirusem HIV i Chorobie AIDS „Czy wiesz wszystko o HIV i AIDS?”. Olimpiada została zorganizowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wolsztynie, Nowym Tomyślu oraz Grodzisku Wielkopolskim. W olimpiadzie udział wzięło 16 uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych z ww. powiatów. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z pytań zamkniętych i otwartych. Komisja konkursowa w składzie: Marta Kaźmierczak (Starostwo Powiatowe w Wolsztynie), Marek Falkiewicz (Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu), Kamila Wieczorek (Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim), Agnieszka Rapicka-Urbaniak (PSSE w Wolsztynie.),  Katarzyna Łamaszewska (PSSE w Grodzisku Wielkopolskim) oraz Lucyna Matysiak (PSSE w Nowym Tomyślu) po sprawdzeniu testów wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Kornelia Dyderska
(Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu)

II miejsce – Zuzanna Gawron
(Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Powodowie)

III miejsce – Klaudia Wyrwa
(Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie)

Nagrody dla uczestników olimpiady ufundowały Starostwa Powiatowe w Wolsztynie, Nowym Tomyślu oraz Grodzisku Wielkopolskim. Po olimpiadzie odbyły się Obchody Światowego Dnia AIDS, w których udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Wolsztyńskiego, Wicestarosta Grodziski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wolsztynie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Wielkopolskim, Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu, Burmistrz Wolsztyna, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, Wójt Gminy Przemęt, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wolsztynie, Naczelna Pielęgniarek Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wolsztynie, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolsztynie, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu wolsztyńskiego oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami.

W ramach obchodów wystąpili uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie, tancerze ze Szkoły Tańca „Latina” w Wolsztynie oraz grupa teatralna PaT Profilaktyka a Ty, która przygotowała kompilację autorskiego spektaklu pt. „Pij, bądź artystą” oraz „Pamiętników narkomanki” autorstwa Barbary Rosiek. Podczas obchodów wysłuchać można było interesującego wykładu Pani Hanny Jędrzejewskiej z Poradni Profilaktyki i Terapii MONAR w Lesznie oraz wręczono nagrody uczestnikom międzypowiatowej olimpiady wiedzy.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji obchodów Światowego Dnia AIDS.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 16692158      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt