HKS Azymut Mochy czwarty w Pucharze Najmłodszych2020-07-20 09:08:00

Puchar Najmłodszych to ogólnopolskie zawody w biegu na orientację rozgrywane rokrocznie  od 40 lat. W światku orientalistów traktowane są jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w kategoriach dzieci i młodzików. W tym roku miejscem rozgrywania zawodów był Ulanów w województwie podkarpackim. Ze względu na pandemię zawody odbyły się o miesiąc później niż planowano, w nietypowym wakacyjnym terminie.

W zawodach wzięło udział ponad 200 uczestników reprezentujących najlepsze kluby z całej Polski. W pierwszym dniu zawodów odbył się bieg sprinterski, w kolejnym - bieg na dystansie klasycznym,  na zakończenie zawodnicy rywalizowali  w biegu sztafetowym. Z zawodników naszego klubu najlepiej wypadła Milena Miś, która zarówno w biegu sprinterskim, jak i klasycznym nie miał sobie równych w kategorii K11 i dwukrotnie wywalczyła złoty medal. Swoje biegi w czołowych szóstkach ukończyli: Julian Franc (VI w sprincie i V w klasyku), Magda Kaźmierczak (V w sprincie) i Tobiasz Wyrwa (VI w  klasyku). Kolejne dwa medale, tym razem srebrne, wywalczyli nasi zawodnicy w biegu sztafetowym. I tak w kategorii M10 na drugim miejscu finiszowała sztafeta w składzie: Mikołaj Niedzielski, Bruno Pietrzak i Julian Franc, natomiast w kategorii K12 dziewczynki: Magda Kaźmierczak, Zosia Gorzelniak i Lena Kurasińska.
W klasyfikacji drużynowej HKS Azymut Mochy zajął  IV miejsce wśród 25 klubów.