Uczczono pamięć Powstańców Wielkopolskich z gminy Siedlec2021-02-08 11:44:00  

Równo o godzinie 12:00, 12 lutego 2021 r. w kościele pw. Michała Archanioła w Siedlcu została odprawiona msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich, którzy walczyli o niepodległość ziem dzisiejszej Gminy Siedlec.

Choć od wydarzeń tamtych dni dzieli nas już 102 lata, to pamięć o bohaterskich wyczynach mieszkańców Kiełkowa, Chobienic, Siedlca, Jażyńca, Kiełpin, czy Żodynia jest cały czas żywa i przekazywana następnemu pokoleniu.

 

Jesteśmy winni naszym przodkom pamięć o ich odwadze, walce, a niekiedy i ofiarności, gdyż niejeden z nich na siedleckiej ziemi przelał swoją krew za wolną i niepodległą Polskę.

 

Przybyłe na uroczystość delegacje udały się po mszy pod pomnik, znajdujący się nieopodal urzędu gminy, by w ciszy i zadumie złożyć na jego płycie wiązanki z białych i czerwonych kwiatów. Wśród zgromadzonych byli między innymi senator Jan Filip Libicki, starosta wolsztyński Jacek Skrobisz wraz z radnym powiatowym Adamem Kasprzykiem, wójt Jacek Kolesiński i przewodniczący rady gminy Andrzej Kaźmierczak wraz z radnymi.