Strażacy w starostwie2019-07-18 15:03:00  
W czwartek (18 bm.) na terenie Starostwa Powiatowego w Wolsztynie odbyły się ćwiczenia jednostek straży pożarnych. Zgłoszenie wpłynęło ok. godz. 11.00. Do zdarzenia wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz zastęp ochotników z Kębłowa. W tym samym czasie strażacy z OSP Obra zabezpieczali rejon operacyjny jednostki na czas ćwiczeń.
W starostwie przeprowadzono ewakuację pracowników. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, zastano pożar pomieszczenia na drugim piętrze. Jeden z pracowników przekazał dowódcy informację o dwóch osobach, które nie opuściły budynku. Wprowadzone do środka roty gaśnicze, konsekwentnie przeszukiwały pomieszczenia, ugasiły pożar oraz ewakuowały poszkodowanych. Podczas działań okazało się jednak, że klatka schodowa zawaliła się, a na trzecim piętrze przebywa jeszcze jedna osoba. Pomimo ścisłej zabudowy, zdecydowano się ewakuować ją za pomocą podnośnika hydraulicznego.
Ćwiczenia przebiegły w zorganizowany sposób, a zamierzone cele zostały osiągnięte. Ponadto, dały realny pogląd na możliwości prowadzenia działań w przypadku wystąpienia rzeczywistego zagrożenia.