Spotkanie Noworoczne Starosty Wolsztyńskiego 20202020-01-27 12:33:00  
Około 250 osobistości przyjęło zaproszenie starosty Jacka Skrobisza oraz przewodniczącego Rady Powiatu Wolsztyńskiego Janusza Mrozkowiaka na spotkanie noworoczne, które odbyło się w piątkowy wieczór (24.01.) w restauracji kompleksu „Ostoja” w Chobienicach.

W trakcie uroczystości starosta dokonał podsumowania roku 2019 oraz podziękował za owocną współpracę obecnym na spotkaniu: posłom (Killionowi Munyamie, Jakubowi Rutnickiemu, Krzysztofowi Paszykowi, Wiesławowi Szczepańskiemu) senatorom (Janowi Filipowi Libickiemu i Adamowi Szejnfeldowi), wojewódzkim władzom samorządowym, które reprezentował Jacek Bogusławski (członek Zarząd Województwa Wielkopolskiego), szefom gmin tworzących powiat, radnym powiatowym, miejskim, gminnym, licznie przybyłym dyrektorom i kierownikom instytucji wojewódzkich i powiatowych, przedsiębiorcom, a także pracownikom Starostwa Powiatowego w Wolsztynie.

W oranżerii na przybyłych gości czekały trzy stoiska gastronomiczne, na których swoje flagowe produkty prezentowały firmy: Mlecz sp. z o.o. / Lacpol (gmina Wolsztyn), Kekbel Max z Belęcina (gmina Siedlec) oraz Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Tomasz Szwarc z Poświętna (gmina Przemęt).

Ważnym momentem spotkania było podpisanie kalendarzy współpracy: z Powiatem Dahme-Spreewald (z którym w tym roku obchodzimy jubileusz 20-lecia partnerstwa) i Powiatem Jeleniogórskim (kontakty z którym zostały odnowione).

2019 był to dobry rok, który obfitował w wiele sukcesów powiatu, takich jak pozyskanie ponad 20 mln zł dofinansowania na trzy znaczące drogowe inwestycji (będą realizowane w 2020 r.), czy zakończenie remontu dachu na Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie. Nie brakowało ważnych wydarzeń kulturalnych i partnerskich.

Przed nami sporo działań. Skorzystają na tym: młodzież naszych szkół, dla której szykujemy dwa obozy (do Niemiec w ramach trójstronnej współpracy młodzieży oraz do powiatu jeleniogórskiego na zimowy wypoczynek), strażacy i przedsiębiorcy. W Wolsztynie zorganizujemy wypoczynek letni dla dzieci z Ukrainy z Rejonu Lityńskiego oraz młodzieży z Jeleniej Góry. O szczegółach będziemy informować na bieżąco w naszym serwisie internetowym.