

Zarząd Powiatu Wolsztyńskiego na posiedzeniu w dniu 11 lutego 2026 r. podjął uchwałę nr 164/2026 w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2026 r. Środki finansowe w wysokości 365.000,00 zł trafią do organizacji działających na rzecz mieszkańców naszego powiatu w obszarach: nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie – 15.000,00 zł, kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – 25.000,00 zł, turystyka i krajoznawstwo – 5.000,00 zł, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – 320.000,00 zł.
Wicestarosta Mariusz Silski uczestniczył w sobotę (14.02), na zaproszenie ojca prowincjała Wojciecha Popielewskiego OMI, w centralnych uroczystościach upamiętniających 200. rocznicę zatwierdzenia Konstytucji i Reguł Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Obchody miały uroczysty charakter i zgromadziły licznych duchownych oraz zaproszonych gości.
Pierwsze w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku pod przewodnictwem starosty Jacka Skrobisza odbyło się w środę (11.02). Porządek obrad zawierał: sprawozdanie starosty z działalności za rok 2025, sprawozdania służb i inspekcji (Komenda Powiatowa Policji, Komenda Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Powiatowy Inspektor Sanitarny), zapoznanie ze stanem bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa weterynaryjnego oraz sanitarnego na terenie powiatu wolsztyńskiego.
Starosta Jacek Skrobisz wraz z zastępcą Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Tomaszem Grelakiem, innymi samorządowcami oraz druhami strażakami uczestniczył we wtorkowej (10.02) odprawie, podczas której komendant powiatowy st. kpt. Damian Glapiak omówił działalność wolsztyńskiej jednostki w roku ubiegłym.
Już po raz XXXIV MLKS Orkan Chorzemin zorganizował w sobotę (07.02) Bal Piłkarza. Była to okazja do złożenie podziękowań samorządowcom, działaczom, sponsorom za wsparcie w 2025 r.
Starosta Jacek Skrobisz i przewodniczący Rady Powiatu Wolsztyńskiego Michał Nowak, na zaproszenie komendanta wojewódzkiego, uczestniczyli w piątek (06.02) w rocznej odprawie kierownictwa wielkopolskiej policji w Gnieźnie. Nadzorujący poszczególne piony przedstawili szczegółowe raporty z podjętych działań i osiągniętych wskaźników w 2025 roku, omawiając kluczowe aspekty pracy policji oraz efektywność w zakresie poprawy bezpieczeństwa w naszym województwie.
Starosta Jacek Skrobisz informuje, że dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Wolsztyński, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Wolsztynie otrzymał dofinansowanie na uzupełnieniem zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
Starosta Jacek Skrobisz, w obecności gminnych samorządowców oraz przedstawicieli Rotary Club, uroczyście przekazał w środę (04.02) policji kluczyki do nowego radiowozu. W codziennej służbie będą go wykorzystywać funkcjonariusze wydziału prewencji.
ul. 5 Stycznia 5