

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Wolsztynie wzięli udział (30.03–01.04) w szkoleniu „Pracownik w sieci”, realizowanym w ramach projektu „Wielkopolska w Cyfrowym Świecie”. Była to część programu dotyczącego podnoszenia kompetencji cyfrowych obywateli z obszaru województwa wielkopolskiego i miało na celu podniesienie umiejętności w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z odpowiednich narzędzi w codziennej pracy.
We wtorek (31.03) starosta Jacek Skrobisz uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Najważniejszym punktem programu było wystąpienie wojewody Agaty Sobczyk. Podczas konwentu poruszono najważniejsze tematy dotyczące funkcjonowania samorządów powiatowych, w tym: bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej i funkcjonowanie lotnictwa wojskowego, sytuację finansową szpitali powiatowych, zmiany w organizacji i finansowaniu transportu publicznego, współpracę administracji rządowej z samorządami oraz bieżące wyzwania stojące przed powiatami.
Na zaproszenie dowódcy 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie płk Stefana Bednarczyka, starosta Jacek Skrobisz uczestniczył w poniedziałek (30.03) w spotkaniu wielkanocnym. Poproszony o zabranie głosu, życzył wszystkim zebranym wesołych świąt, a żołnierzom - by nie musieli opuszczać jednostki w innym celu niż ćwiczenia.
Niemal 130 zawodników w kategorii Dziecko, Młodzik i Kadet trenujących taekwondo olimpijskie, wzięło udział w niedzielę (29.03) w turnieju „I Olimpic Taekwondo Fighting Challenge for Kids”. Wolsztyńscy podopieczni trenera Krzysztofa Frankiewicza zmierzyli się z gośćmi z Grodziska Wlkp., Rakoniewic, Zielonej Góry, Kargowej, Kościana i Zbąszynia. Starosta Jacek Skrobisz wziął udział w otwarciu turnieju podkreślając, że taekwondo stało się w naszym mieście popularne dzięki sekcji działającej przy Szkole Podstawowej nr 3. Życzył zawodnikom udanego współzawodnictwa w duchu fair play.
W gościnnych progach hali widowiskowej w Rakoniewicach w sobotę (28.03) odbył się XVII Festiwal Tańca „Wolsztyn Tańczy Pełną Parą 2026”. Impreza została objęta honorowym patronatem starosty Jacka Skrobisza. W tegorocznej edycji festiwalu ponad 1000 tancerzy zaprezentowało swoje umiejętności w kategoriach: Modern, Jazz, Inne Formy Tańca oraz Hip Hop.
Starosta Jacek Skrobisz wziął udział w sobotniej (28.03) gali FEDECRAIL, podsumowującej międzynarodową konferencję organizacji zrzeszającej europejskie instytucje zajmujące się ochroną i promocją dziedzictwa kolejowego. Forum odbyło się w dniach 26–29.03 w Ostoi w Chobienicach.
W środowe przedpołudnie (25.03.) starosta Jacek Skrobisz spotkał się z członkami wolsztyńskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którzy licznie przybyli do sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury, aby wspólnie celebrować Światowy Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. W swoich życzeniach, wyraził uznanie za ich aktywność oraz zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.
W dniu 24 marca 2026 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wolsztynie odbyło się posiedzenie Rady Społecznej działającej w SPZOZ w Wolsztynie. W spotkaniu, oprócz Członków Rady uczestniczył Dyrektor Szpitala Karol Mońko z Główną Księgową i Przedstawicielami związków zawodowych działających w SPZOZ w Wolsztynie.
ul. 5 Stycznia 5