samorządowy serwis informacyjny
Dzisiaj jest 27-10-2020
szukaj
szukaj

Gmina Siedlec w niebieskiej strefie zagrożenia ASF

2020-09-24

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się w czwartek (24.09.) Przewodniczył starosta Jacek Skrobisz. Dominowały dwa tematy: ASF (afrykański pomór świń) i koronawirus. Powiatowy lekarz weterynarii Dominika Kmet poinformowała zebranych o włączeniu gminy Siedlec do niebieskiej strefy zagrożenia w związku z wykryciem ogniska ASF w powiecie nowotomyskim, co wiąże się z określonymi restrykcjami (szczegóły w załączonym rozporządzeniu).

 

Podziękowała też myśliwym, bo od czerwca nie znaleziono w powiecie chorych dzików, a ich populacja wyraźnie się zmniejszyła. Potwierdził to nadleśniczy Krzysztof Kotlarski, podkreślając, że istniejące wielokilometrowe ogrodzenie spełniło swoje zadanie, w istotny sposób przecinając trasy migracji zwierząt.
Wątek koronawirusa rozpoczął się od informacji o sytuacji w domu pomocy społecznej w Wielkiej Wsi, gdzie zachorowały pensjonariuszki. J. Skrobisz podkreślił, że epidemia ma przebieg łagodny. Zadeklarował wszelką potrzebną pomoc, do placówki dostarczono m.in. wszystkie potrzebne środki ochrony osobistej. W dalszej części spotkania mówiono też o działaniach policjantów i strażaków. Z kolei Karol Mońko, dyrektor szpitala, opisując sytuację w lecznicy poinformował, że planowe przyjęcia będą możliwe tylko wtedy, gdy pacjent będzie miał ujemny wynik testu na obecność koronawirusa. Przybliżył też koncepcję działania oddziału obserwacyjnego dla osób czekających na ocenę wymazu.

 

W załączeniu informacja dla rolników.

pliki do pobrania:
- Informacja dla rolników

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
mapa powiat gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt
 liczba odwiedzin: 18735916      online: 1
© 2019 MBEST