Dzisiaj jest 19-04-2024

Wielki sukces uczniów SP 3

2019-07-19
Ok. 1,5 tys. młodych uczestników brało udział w 31. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W rywalizacji wzięły udział 53 drużyny zagraniczne z Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi,  Ukrainy, Niemiec i Węgier oraz 27 reprezentacji krajowych z różnych zakątków Polski.  Po raz dwunasty na Parafiadę pojechała ekipa z Wolsztyna. Młodzież, realizując program, bierze udział w trzech filarach: stadion - teatr - świątynia.
Parafiadowa reprezentacja składa się z 15 zawodników i dwóch opiekunów. W naszej drużynie znaleźli się: Natalia Kopacz, Milena Skupniewicz, Joanna Senftleben, Oliwia Nowacka, Daria Kulus, Anita Florek, Jessica Bielerzewska, Wojciech Pietruszka, Jakub Pietruszka, Maksymilian Żok, Wiktor Jąder, Norbert Wróblewski, Marcin Weiss, Mateusz Kotlarski i Jeremiasz Młynkowiak. Pojechali pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego:  Marcina Pietruszki i  Elżbiety Weiss.
Nasi zawodnicy świetnie zaprezentowali się w sporcie. Srebrny medal zdobyli piłkarze nożni w składzie: Milena Skupniewicz, Maksymilian Żok, Wojciech Pietruszka, Wiktor Jąder, Norbert Wróblewski i Marcin Weiss. Na najwyższym stopniu podium stawali: Daria Kulus w skoku w dal, Milena Skupniewicz, Marcin Weiss i pan Marcin Pietruszka w rzucie piłeczką palantową, Marcin Weiss w badmintonie. Srebrne medale wywalczyli: Wiktor Jąder w skoku w dal, Oliwia Nowacka w biegu na 60 m, Daria Kulus w biegu na 300 m i Wojtek Pietruszka w badmintonie. Wojtek zdobył także brązowy medal w rzucie piłeczką palantową. Nie zabrakło miejsc tuż za podium: Joasia Senftleben w badmintonie i w biegu na 60 m, Milena Skupniewicz w ringo, Natalia Kopacz w skoku w dal i w biegu na 300 m, Jessica Bielerzewska w skoku w dal, Daria Kulus w biegu przełąjowym, Mateusz Kotlarski w biegu na 300 m, Jakub Pietruszka i Jeremiasz Młynkowiak w rzucie piłeczką palantową, Anita Florek w szachach.
W konkursie wiedzy o sporcie drugie miejsce zajął Marcin Weiss, w konkursie wiedzy o polskim filmie trzecia była Joanna Senftleben, a w konkursie wiedzy religijnej czwarta była Milena Skupniewicz. Anita Florek wspaniale wydeklamowała wiersz "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci". W konkursie recytatorskim przyznano jej drugie miejsce. Anita zajęła też szóste miejsce w konkursie wokalnym.
Dużym wyzwaniem jest zawsze przedstawienie teatralne, bardzo wysoko punktowane w ogólnej rywalizacji.  Zadanie udało się zrealizować dzięki Małgorzacie Świrszcz, która opracowała scenariusz i przez cały tydzień przed wyjazdem służyła radą podczas prób. Tematem tegorocznego spektaklu była baśń związana z tradycją regionu. Nasza drużyna przedstawiła "Baśń Wolsztyńską Tajemnica Jezior". Mali aktorzy zebrali mnóstwo pochwał, również dzięki pomysłowym strojom wypożyczonym z Wolsztyńskiego Domu Kultury.
Każdy start indywidualny i drużynowy liczy się do klasyfikacji generalnej, która podliczana jest w trzech filarach. Podczas uroczystej gali ogłoszono, że najlepszą reprezentacją zagraniczną została Parafia p.w. Narodzenia NMP w Dolinie na Ukrainie, a najlepszą reprezentacją krajową - Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie!!!
Parafiada to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim ciekawe spotkania, nowe przyjaźnie, wspólna zabawa i modlitwa, a także zwiedzanie stolicy. Wspólnie przeżywane radości, wzruszenia i chwile zadumy mają wielką wartość. Dlatego wszyscy czekają na Parafiadę cały rok i tak chętnie wracają, by ponownie wziąć w niej udział.
Serdecznie gratulujemy  naszym reprezentantom, bo ich ogromne sukcesy promują  nasze miasto i szkołę nie tylko w kraju, ale też daleko poza jego granicami.

GALERIA: Wielki sukces uczniów SP 3