samorządowy serwis informacyjny
Dzisiaj jest 22-09-2020
szukaj
szukaj

Starostwo bierze udział w akcji Nakręcone Serce Pomocy!

2020-09-15

Wielkie kosze w kształcie serc robią w całej Polsce furorę. Trudno nawet wskazać, kto akcję zapoczątkował, ale jest ona warta naśladowania. Z prostego powodu – każdego dnia wyrzuca się tony plastikowych nakrętek, które stanowią dobry surowiec do przetworzenia. Dlatego można je sprzedać, a pieniądze przekazać tym, którzy ich potrzebują.

Do akcji dołączyły: Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Gmina Wolsztyn, Gmina Rakoniewice i Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakoniewicach. Nakręcone Serce Pomocy wspierają też fundatorzy – firma NorDan i firma PAK - Logistics. Całość medialnie wspiera gazeta Na Temat i portal myRegion.pl.

Pojemniki w kształcie serc stanęły wczoraj przy parkingu na ul. Wodnej w Wolsztynie oraz przy siedzibie wolsztyńskiej spółdzielni mieszkaniowej na ul. Słowackiego. Serce stoi też w Rakoniewicach przy ul. Drzymały, tuż obok Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nakrętki z pojemników ustawionych przy ul. Wodnej i przy ul. Słowackiego w Wolsztynie przez miesiąc zbierane będą na rzecz Jakub Prządki z Karpicka. Ten 11-latek od urodzenia choruje na mukowiscydozę – nieuleczalną i postępującą chorobę. Chłopiec potrzebuje inhalacji,  specjalistycznego sprzętu medycznego i lekarstw. Rodzice dostają jednak tylko część dofinansowania, a nie wszystkie lekarstwa są refundowane. Jak przyznaje mama Kuby, pani Beata, rodzina zbiera nakrętki od dawna. Cieszy się, że będzie ich więcej, bo dzięki temu jej syn będzie miał pieniądze na leczenie.

Nakrętki z pojemnika ustawionego przy ul. Drzymały w Rakoniewicach przez miesiąc zbierane będą na rzecz Karola Kubiaka z Blinka. Ten 14-latek od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, zmaga się też z padaczką i małogłowiem. Nie chodzi, nie mówi, nie je samodzielnie. Jest jedynym synem pani Danuty i jej męża. Teraz potrzebuje nowego gorsetu i wózka. Potrzebne są też środki na leczenie. Część finansuje NFZ i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku, ale pieniądze przekazywane przez te instytucje nie wystarczają na wszystko. Dlatego potrzebna jest pomoc.

Nakręcone Serce Pomocy to akcja, dzięki której można pomóc dzieciom i dorosłym. Koordynator akcji i szef redakcji Na Temat i myRegion.pl Łukasz Rogalski podkreśla, że mieszkańcy mogą zgłaszać osoby, które pomocy potrzebują. Wystarczy wysłać maila na adres redakcja@myregion.pl lub zadzwonić, tel. 666 057 314. - Zachęcam również osoby, które ustawiły już pojemniki, by się z nami skontaktowały. Z chęcią włączymy kolejne „serca” do naszej akcji i nagłośnimy historię osób, którym trzeba pomóc. Wspólne działanie z pewnością przyniesie wiele korzyści. Dlatego połączmy siły! – zachęca Łukasz Rogalski.

Fundatorami pojemników ustawionych w Wolsztynie są: Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Urząd Miejski w Wolsztynie, firma NorDan i firma PAK-Logistics. Fundatorem pojemnika ustawionego w Rakoniewicach jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakoniewicach.


<- powrót

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
mapa powiat gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt
 liczba odwiedzin: 18509738      online: 1
© 2019 MBEST