samorządowy serwis informacyjny
Dzisiaj jest 06-12-2021
szukaj
szukaj

Konferencja na temat możliwości rozwoju przedsiębiorców z powiatu wolsztyńskiego

2021-08-20

Pod patronatem starosty Jacka Skrobisza w piątek (20.08.) w sali sesyjnej odbyła się konferencja „Wielkopolska konkurencyjna – możliwości rozwoju przedsiębiorców z sektora MŚP”. To wspólny projekt Powiatu Wolsztyńskiego i Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Partnerem konferencji był program Firmy Jutra, którego fundatorem i organizatorem jest międzynarodowa korporacja Google.

 


Przedsiębiorcy z powiatu wolsztyńskiego dowiedzieli się jakie produkty finansowe oferuje WFR, a także co trzeba zrobić, żeby pozyskać środki na rozwój swojej firmy. Trenerka programu Firmy Jutra zaprezentowała bezpłatny program szkoleniowy firmy Google pozwalający na cyfryzowanie przedsięwzięć. W konferencji wzięli udział przedstawiciele firm: Hit Transport, Gen-Media Eugenia Szymczak, Jantex, UPZŚK Jan Stempin, Szwarc Wędliny, Hatchtrade Karolina Naglik-Tatarynowicz, CATCHSHIFT, Improm.

 

- Pandemia spowodowała nieprzewidziane turbulencje gospodarcze, dlatego jako samorząd powiatowy wspieramy naszych przedsiębiorców m.in. organizując konferencje i spotkania – komentuje starosta Jacek Skrobisz. - Młodzi przedsiębiorcy potrzebują taniego kapitału do rozwoju, a doświadczeni zawsze chcą lepiej zrozumieć rynek. Szczególnie czasy pandemii pokazały, że w XXI w. jedna branża może zostać z dnia na dzień zamrożona, a inna niebywale się rozwinąć w tym samym czasie. Musimy być na takie scenariusze przygotowani, a szczególnie nasi pracodawcy, ponieważ są oni ważnym ogniwem bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Samorząd powinien budować platformę dialogu i współpracy sprzyjającą otwartym innowacjom i to właśnie robimy.

 GALERIA: Konferencja na temat możliwości rozwoju przedsiębiorców z powiatu wolsztyńskiego

plik do pobrania:
- Prezentacja

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
tel. +48 68 384 56 62
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
mapa powiat gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt
liczba odwiedzin: 20556047
online: 1
© 2019 MBEST