szukaj
szukaj

Azymut na mistrzowskim podium

2022-06-22

Po raz kolejny zawodnicy HKS Azymut Mochy potwierdzili swą przynależność do ścisłej krajowej czołówki, zdobywając podczas Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzików w Biegu na Orientację w Połczynie Zdrój osiem medali – dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe. Sportowcy musieli zmierzyć się z technicznie trudnym biegiem sprinterskim po uliczkach i zaułkach Połczyna Zdroju oraz bagnistym terenem, po którym poprowadzono trasy rywalizacji klasycznej i sztafetowej. W klasyfikacji końcowej Azymut Mochy wywalczył drugie miejsce w Polsce, ustępując tylko WKS Wawel Kraków.

Medale zdobyli: w biegu sprinterskim - złoty w kategorii K13 Milena Miś, brązowy w M12 - Mikołaj Niedzielski, w biegu klasycznym - srebrny w kategorii M13 Milena Miś, brązowe - Fabian Wyrwa w M12 i Sebastian Pabich w M10, w sztafetach - złoty w M12 Julian Franc, Mikołaj Niedzielski i Fabian Wyrwa, srebrny w M10 - Sebastian Pabich, Joachim Dobrzyński i Maja Gorzelniak. Milena Miś, Hanna Paterek i Magdalena Kaźmierczak zajęły trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej.