samorządowy serwis informacyjny
Dzisiaj jest 03-10-2023
szukaj
szukaj

Cyfryzacja geodezyjnych zasobów Powiatu Wolsztyńskiego

2019-03-03
wrpo_gk
Powiat wolsztyński przystąpił do realizacji projektu pn. „Cyfryzacja geodezyjnych zasobów Powiatu Wolsztyńskiego”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Dzięki uzyskanym środkom możliwe będzie przeprowadzenie modernizacji i aktualizacji rejestrów publicznych powiatu, rozbudowa istniejącej infrastruktury teleinformatycznej oraz wdrożenie e-usług. Ze zmodernizowanych zasobów geoinformatycznych już wkrótce korzystać będą mogli komornicy pozyskujący informacje o nieruchomościach z terenu powiatu wolsztyńskiego, rzeczoznawcy majątkowi poszukujący danych z rejestru cen i wartości nieruchomości oraz wykonawcy prac geodezyjnych zgłaszający prace i przekazujący operat techniczny do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Digitalizacja  dokumentów z rejestrów publicznych posłuży także obywatelom i przedsiębiorcom (osobom fizycznym i prawnym), zainteresowanym otrzymaniem danych z zasobów Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Wolsztynie.

Realizacja projektu przyczyni się do ułatwienia codziennej pracy komorników, rzeczoznawców majątkowych oraz wykonawców prac geodezyjnych. Dzięki wprowadzeniu e-usług i cyfryzacji zasobów, dostępnych do tej pory głównie w postaci analogowej, docelowa grupa odbiorców projektu uzyska szybki dostęp do potrzebnych danych bez konieczności wizyty w urzędzie. Modernizacja zasobów pozwoli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas potrzebny na dotarcie do informacji niezbędnych do wykonywania obowiązków zawodowych. Korzyści z realizacji projektu odczują także mieszkańcy powiatu wolsztyńsiego oraz lokalni przedsiębiorcy, którzy – bez potrzeby wizyty w urzędzie – będą mogli pozyskać dane i materiały z PZGIK oraz dokonać płatności elektronicznej.

Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych ułatwi dostęp do zasobów geoinformatycznych oraz wpłynie na poprawę jakości oraz stopnia wykorzystania danych przestrzennych w powiecie. Wprowadzenie e-usług zlikwiduje również bariery w dostępie do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Realizacja projektu przyczyni się ponadto do zwiększenia efektywności pracy administracji publicznej oraz stanie się istotnym elementem w budowaniu społeczeństwa informacyjnego na poziomie regionu i województwa.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi:
 2 249 565,45 zł

Dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi:
1 912 130,62 zł
Pozostała część pochodzi ze środków własnych.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na  29 czerwca 2018 r.


Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
tel. +48 68 384 56 62
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
mapa powiat gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt
liczba odwiedzin: 23687417
online: 1
© 2019 MBEST