samorządowy serwis informacyjny
Dzisiaj jest 27-01-2022
szukaj
szukaj

Rowerami po gminie

2019-09-09
Zgodnie z zapowiedzią, pomimo niesprzyjającej aury, w sobotę (7 września) odbył się rajd rowerowy po gminie Wolsztyn, pod hasłem „Poznaj swój powiat”. Tym razem uczestnicy spotkali się w Obrze, na parkingu przy klasztorze. W rajdzie wzięło udział 49 uczestników.

Trasa rajdu była tak zorganizowana, aby poznać i zobaczyć piękne walory turystyczne naszego regionu. Pierwszy etap kończył się w Wilczu. Sołtys Maciej Łakomy przybliżył nam historię jego sołectwa, opowiadał ciekawe historie z życia wsi. Następny przystanek był w Świętnie. W sali wiejskiej, Koło Gospodyń Wiejskich ugościło nas ciepłą kawą, herbatą i pysznym ciastem. Podczas poczęstunku, Waldemar Warciarek – historyk i członek Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, opowiedział nam historię miejscowości, która przez 218 dni była samodzielnym państwem (republiką o nazwie Freistaat Schwenten).
Kolejnym etapem rajdu była miejscowość Kębłowo, równie ważna pod względem historycznym dla naszego powiatu. W sali wiejskiej, sołtys Waldemar Baer przybliżył nam dzieje sołectwa, które kiedyś było miastem. Największą ciekawostką był fakt, że jest ono starsze od Wolsztyna.

Po zapoznaniu z historią wsi organizatorzy rajdu podziękowali uczestnikom za udział. W ręce najstarszego i najmłodszego kolarza trafiły powiatowe upominki. Nieoceniona była pomoc policjantów z KPP w Wolsztynie, którzy zabezpieczali grupę na najbardziej niebezpiecznych odcinkach. Po podziękowaniach, uczestnicy rajdu zjedli ciepły posiłek.
W związku z tym, że pogoda  nie uraczyła nas  słoneczną „aurą”, rajd rowerowy został oficjalnie zakończony w Kębłowie i jego uczestnicy nie wzięli udziału w korowodzie dożynkowym w Obrze.

Cieszymy się, że jest coraz więcej pasjonatów poznawania swojego regionu. Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne edycje projektu z cyklu „Poznaj swój powiat”.


GALERIA: Rowerami po gminie

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
tel. +48 68 384 56 62
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
mapa powiat gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt
liczba odwiedzin: 20774203
online: 1
© 2019 MBEST