samorządowy serwis informacyjny
Dzisiaj jest 25-09-2020
szukaj
szukaj

Zielonogórskie Bachusiki

2019-11-18
Zielonogórskie Bachusiki to kolejny w tym roku szkolnym projekt wymiany młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie  z partnerskimi  placówkami z Niemiec i Ukrainy. Udział wzięły klasy ze szkoły branżowej  oraz technikum logistycznego ZSZ wraz z wychowawcami Iwoną Cholewą  i Markiem Furmanem. Projekt był realizowany w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Uczestnicy mieli możliwość pełnej integracji z kolegami z Niemiec i Ukrainy  w ramach zajęć: jazdy konnej , nauki strzelania  z broni, tenisa ziemnego, gier zespołowych i nauki pływania. Celem operacyjnym projektu była wycieczka do Zielonej Góry i udział  w grze miejskiej ,,Bachusiki” czyli zwiedzaniu i poszukiwaniu ,,Bachusików”  w obrębie starego miasta. Wspólny pobyt i wspólne zajęcia integracyjne oraz  zabawy językowe przyczyniły się do integracji uczniów i szkół  oraz stały się wyzwaniem do dalszej nauki języków obcych w celu poprawy komunikacji. Inauguracji projektu dokonali:  dyrektor szkoły  Ireneusz Rajman i przewodniczący Rady Powiatu Wolsztyńskiego Janusz Mrozkowiak.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie w kwocie 29.980 zł oraz środków własnych uczestników . Podczas pobytu przygotowano kolejne  dwa projekty i zostaną one zrealizowane w pierwszym kwartale 2020 r. W obrębie współpracy zagranicznej i wymiany młodzieży, dyrektor  wraz z koordynatorami projektów planuje rozszerzenie  kontaktów z innymi krajami, w tym również z Gruzją i Grecją. Temu zadaniu poświęcone będą dwa inne projekty.


GALERIA: Zielonogórskie Bachusiki
<- powrót

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
mapa powiat gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt
 liczba odwiedzin: 18526384      online: 1
© 2019 MBEST