szukaj
szukaj

I znów wygrana Wolsztyniaka

2020-03-05
Relacja trenera: W meczu 19. kolejki dolnośląskiej drugiej ligi podejmowaliśmy zespół Zewu Świebodzin. Przystępowaliśmy do rywalizacji mając świadomość ciężaru gatunkowego tego meczu. Porażka spowodowałaby, że sąsiadujący z nami w tabeli goście odrobiliby straty. Zwycięstwo z kolei dawało szansę na nawiązanie kontaktu z górną częścią tabeli.

Towarzyszyły nam też obawy związane z nieobecnością Filipa Szały i Kacpra Siejka. Pod znakiem zapytania stał występ Jakuba Głowackiego. Głowa pokazał jednak charakter i wystąpił z nieprzyjemnym urazem, pomagając zespołowi. Goście również nie mogli skorzystać z wszystkich zawodników. Zdecydowanie lepiej w tej sytuacji odnalazł się nasz zespół. Od samego początku graliśmy konsekwentnie to co sobie założyliśmy, byliśmy skoncentrowani i skuteczni. Złapaliśmy właściwy rytm i systematycznie budowaliśmy przewagę. Po siedmiu minutach prowadziliśmy już 6:1. Po krótkim przestoju wróciliśmy na właściwe tory i przewaga dalej rosła. Niestety w 23 minucie czerwoną kartkę otrzymał dobrze dysponowany Bartek Frąckowiak, co przy braku Szały i Siejka budziło duży niepokój. Mimo to końcówkę pierwszej połowy rozgrywamy wzorowo i do szatni schodziliśmy prowadząc 18:11. Podbudowani dobrą grą i korzystnym wynikiem świetnie wchodzimy w drugą część spotkania. Bardzo dobrze na prawym rozegraniu za ukaranego Bartka odnalazł się Arek Piątkowski. Dobra gra wszystkich formacji pozwoliła w 46 minucie osiągnąć największą przewagę czternastu bramek (30:16). Na boisku zaczęli pojawiać się zawodnicy, którzy wcześniej mieli mniej okazji do gry. Goście nie rezygnowali i odrobili część strat. Zwyciężamy ostatecznie 34:25 i dopisujemy do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Zwycięstwo po dobrej grze, przy komplecie publiczności smakuje wyśmienicie. Dziękujemy za doping i wsparcie.
Wolsztyniak Wolsztyn - Zew Świebodzin 34:25 (18:11)
Kaczorowski Mateusz, Tajchert Oskar - Świtała Marek 9, Piątkowski Arkadiusz 7, Pietruszka Marcin 6, Frąckowiak Bartosz 4, Wojtkowiak Michał 4, Głowacki Jakub 2, Piątkowski Jakub 1, Żok Kacper 1, Lewandowski Mateusz, Gawron Kacper, Trybuś Karol, Hruświcki Wojciech, Nowak Krzysztof.