Sukces Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego
2018-05-28
 W dniach 10-13.05.2018 w Krynicy Morskiej, na Zalewie Wiślanym odbyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, jedne z ważniejszych w Polsce. Udział w nich wzięło 113 zawodników z całego kraju. Wśród nich zawodnicy Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego pod opieką trenera Jana Szczyglewskiego. Pogoda wietrzna i słoneczna pozwoliła na przeprowadzenie 8 wyścigów, w których startowali nasi reprezentanci. Nie były to łatwe regaty, bo warunki pogodowe były wymagające. Częste zmiany kierunku wiatru na wodzie zmuszały zawodników do dużej koncentracji i cierpliwości.
   W olimpijskiej klasie FINN, trzecie miejsce w kategorii młodzieżowców zdobył Bartosz Ptak, czwarte Szymon Winiarski. W klasie Europa, w kategorii kobiet trzecie miejsce zajęła Katarzyna Derwich a czwarte Zofia Derwich.  Również dzielnie walczyli i ukończyli wszystkie wyścigi Leon Dura i Jakub Micewski.
    Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.