Wakcyjne sukcesy UMKS ZRYW Wolsztyn
2018-08-13
Zakończyła się 24 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) i Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbyły się na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Dla klubu UMKS ZRYW były to niezwykle udane Mistrzostwa, ponieważ ZRYW Wolsztyn wrócił do domu z sześcioma medalami. Dorobek wolsztyńskich kajakarzy to dwa złota, jeden srebrny i trzy brązowe medale.

Pierwszego dnia rywalizacji na poznańskiej Malcie zawodnicy ZRYWu wywalczyli dwa brązowe medale - pierwszy z nich zdobyły dziewczyny z osady K4 500m w składzie Maria Ścipniak, Wiktoria Nieborak, Kasia Skorupińska i Zuzanna Żok, drugi wywalczył Marcin Nowacki (K1 500m juniorów młodszych) Dobrze spisali się także pozostali reprezentanci klubu. Damian Liskowiak zajął 4 miejsce w finale A K1 500m juniorów, Krzysztof Burdajewicz i Dominik Utrata (K2 500m juniorów młodszych) uplasowali się w finale A na miejscu 5. Miejsce 8 w finale A zajęła dwójka Zuzanna Żok i Kasia Skorupińska na tym samym miejscu uplasowała się Laura Tomiak (K1 500m juniorek).

Drugi dzień zmagań zaowocował kolejnymi dwoma medalami.  Na podium stanęli Damian Liskowiak, który wywalczył złoto w konkurencji K1 1000m juniorów oraz Marcin Nowacki, który ponownie zdobył brązowy medal, tym razem na dystansie K1 1000m juniorów młodszych. O podium otarła się osada K-2 juniorów młodszych w składzie Dominik Utrata i Krzysztof Burdajewicz, którzy zajęli 4 miejsce. Miejsce szóste natomiast zajęła osada K2, w której płynęły Monika Ścipniak i Maria Wyrwińska, na tym samym miejscu uplasowała się osada juniorek - Laura Tomiak i Ula Słowińska. Nikola Sita zajęła miejsce 8 w finale A. Wiktor Piechocki zakwalifikował się do finału B, w którym ostatecznie zajął miejsce 7. Zuzanna Nowak zakwalifikowała się do półfinału.

Podczas trzeciego dnia zmagań zawodnicy UMKS ZRYW Wolsztyn po raz kolejny wywalczyli dwa medale. Drugie złoto wywalczył Damian Liskowiak, tym razem na dystansie 5000m (K1 juniorów) Wicemistrzynią Polski została Nikola Sita, która startował w konkurencji K1 3000m juniorek młodszych. Laura Tomiak i Ula Słowińska zajęły 4 miejsce w finale, w tym samym biegu 7 miejsce zajęły Monika Ścipniak i Maria Wyrwińska (K-2 5000m juniorek)
Wiktoria Nieborak uplasowała się na 15 pozycji w konkurencji K-1 3000m juniorek młodszych.