25 lecia zespołu New Musette Quartet
2019-02-15
Koncert jubileuszowy z okazji 25 lecia zespołu New Musette Quartet, odbędzie się 5 marca 2019 r. w Auli UAM w Poznaniu. Będzie to wyjątkowy koncert z udziałem wspaniałych znanych  solistów: Olgi Bończyk, Justyny Szafran, Krzysztofa Kiljańskiego, Jacka Kotlarskiego, Rafała Karasiewicza, Dominika Bukowskiego i Kacpra Smolińskiego. Do udziału w koncercie zaproszono również Orkiestrę Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza. W programie, specjalne przygotowanym na ten koncert, pojawią się najpiękniejsze walce Paryża, przeboje Edith Piaf i Jo Dussina, piosenki Franka Sinatry, muzyka filmowa Francisa Lai, kompozycje francuskiego akordeonisty Richarda Galliano, tanga Astora Piazolli, kompozycje Wiesława Prządki oraz standardy jazzowe. Całość poprowadzą Jadwiga i Tadeusz Kutowie zaprzyjaźnieni aktorzy z Teatru Naszego w Michałowicach.

Kilka słów o zespole:

NEW MUSETTE QUARTET - to zespół który od 1993 roku (początkowo pod nazwą MUSETTE QUARTET) prezentuje francuski styl muzyki akordeonowej - musette i new musette. Założycielem i liderem grupy jest jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów Wiesław Prządka. Od samego początku swojej działalności zespół zdobył uznanie szerokiej rzeszy słuchaczy oraz mediów - prasy, radia i telewizji. Już w 1995 roku jako MUSETTE QUARTET wydał pierwszą płytę KOCHAM PARYŻ z największymi przebojami stylu musette. Trzy lata później Jubileuszowy koncert z okazji 5-cio lecia MUSETTE QUARTET został zarejestrowany dla TVP PROGRAM 2.
W 2004 roku ukazuje się nowa płyta pt. BESAME MUCHO z gościnnym udziałem wspaniałych wokalistów HANNY BANASZAK i JACKA KOTLARSKIEGO. INSPIRACJE - to kolejna płyta New Musette Quartet - tym razem jest to autorski krążek z kompozycjami każdego z muzyków. Najnowsze nagrania usłyszeć można na płycie NEW MUSETTE wydanej w 2011r.
 Podczas trwającej nieprzerwanie 25 lat działalności, zespół NEW MUSETTE QUARTET koncertował niemalże w całej Europie, nagrał i wydał cztery płyty CD oraz dokonał szeregu nagrań dla radia i telewizji. Współpracował z wieloma uznanymi artystami m.in.: Hanną Banaszak, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Górnym, Haliną Zimmermann, Justyną Szafran, Jackiem Kotlarskim i wieloma innymi.
Muzyka, którą prezentują muzycy NEW MUSETTE QUARTET nawiązuje do tradycji francuskiej muzyki musette i nowego stylu new musette zapoczątkowanego przez wybitnego francuskiego akordeonistę Richarda Galliano.

Skład zespołu NEW MUSETTE QUARTET:
Wiesław Prządka - akordeon, bandoneon, Edmund Klaus – gitara, Zbigniew Wtrombel – kontrabas, Andrzej Mazurek - perkusja, instrumenty perkusyjne

Współorganizatorami koncertu są : Teatr Muzyczny Poznań oraz MUSICWEAV.

Patronat medialny: Telewizja PTV3, Radio Poznań, Głos Wielkopolski,

Jestem przekonany, że zestaw solistów i program koncertu przygotowanego specjalnie na tę okoliczność sprawią, że koncert ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich słuchaczy.

Nagłośnienie koncertu - FOTIS SOUND –  to najlepsza poznańska firma, która nagłaśnia m.in. koncerty Andrea Boceliego niemal w całej Europie.

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 16792766      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt