Srebrny Koncert Jubileuszowy New Musette Quartet Wiesława Prządki
2019-03-07
W pękających w szwach, szacownych murach Filharmonii Poznańskiej miało miejsce 5 marca niezwykłe wydarzenie kulturalne – koncert z okazji Jubileuszu 25 – lecia zespołu muzycznego wolsztynianina  - Wiesława Prządki. Pan Wiesław-  – idąc za wypowiedzią Dominika Górnego  - sekretarza Towarzystwa im. H.Cegielskiego, to „najwybitniejszy polski wirtuoz gry na akordeonie i bandoneonie”.
Do koncertu z zespołem New Musette Quartet zostali zaproszeni wybitni polscy muzycy i wokaliści – Olga Bończyk, Justyna Szafran, Krzysztof Kiliański, Jacek Kotlarski, Rafał Karasiewicz, Dominik Bukowski i Kacper Smoliński. Koncert uświetniała również Orkiestra  Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza.
W programie przygotowanym specjalnie na ten koncert, pojawiły się najpiękniejsze walce Paryża, usłyszeliśmy piosenki Edith Piaf i Jo Dussina przeboje Franka Sinatry, muzykę filmową Francisa Lei. Największe wrażenie pozostawiły na uczestnikach kompozycje francuskiego akordeonisty Richarda Galliano, tanga Astora Piazolli, o raz kompozycje samego Wiesława Prządki. Dzięki jego wspaniałemu warsztatowi instrumentalnemu, mieliśmy niepowtarzalną okazję  na trzy godziny przenieść się  we wspaniały świat muzyki.
Nie dziwi więc, że Pan Wiesław Prządka został uhonorowany przez kapitułę Towarzystwa im. H. Cegielskiego Medalem Omnia Vincit – jednym  z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej kulturze. Pan Wiesław otrzymał także gratulacje  i życzenia od przedstawicieli samorządów marszałkowskiego i miejskiego Wolsztyna oraz wolsztyńskiego Rotary Club. Koncert był wspaniałą okazją do promocji Ziemi Wolsztyńskiej, a nazwa Wolsztyn wymieniana była tego dnia bardzo często, co  licznie zgromadzona publiczność wolsztyńska nagradzała gromkimi brawami.
Dziękując serdecznie za dotychczasowe osiągnięcia muzyczne, życzymy Panu Wiesławowi nieustających sukcesów i dalszej, długiej i owocnej kariery artystycznej. 

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 16792923      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt