Sukcesy UMKS ZRYW Wolsztyn
2018-05-22
Ostatnie kilka minionych dni było niezwykle pracowitych dla zawodników UMKS ZRYW Wolsztyn. Agnieszka Kopeć, wraz z trenerem Markiem Szymankiewiczem przebywali w Szeged (Węgry), gdzie w dniach 18-20.05 odbywał się Puchar Świata w Kajakarstwie. Agnieszce Kopeć udało się awansować do półfinału, gdzie ostatecznie zajęła 4 miejsce, jest to bardzo dobry wynik, ponieważ podczas regat rywalizowali ze sobą zawodnicy z 64 państw z całego świata.

Już za 2,5 tygodnia odbędą się także Mistrzostwa Europy w Belgradzie, w których także wystąpi parakajakarka Agnieszka Kopeć.

W dniach 18.20.05 trzynastoosobowa ekipa ZRYWu w składzie Zosia Burdajewicz, Magda Radna, Julia Piechocka, Krzysztof Jokiel, Katarzyna Skorupińska, Zuzanna Żok, Nikola Sita, Krzysztof Burdajewicz, Dominik Utrata, Marcin Nowacki, Laura Tomiak, Maria Wyrwińska oraz Damian Liskowiak wraz z trenerem Piotrem Kubaczykiem brała udział w Międzynarodowych Długodystansowych Mistrzostwach Polski, z których przywieźli 5 medali.

Tytuł Mistrzyń Polski wywalczyły Magda Radna i Julia Piechocka (K2 5000m młodziczek)

Damian Liskowiak (K1 10000m juniorów) został wicemistrzem - plasując się na drugiej pozycji.
Trzecie miejsce w swoich kategoriach zajęli Krzysztof Jokiel (K1 5000m młodzików) oraz Marcin Nowacki (K1-10000m juniorów młodszych)

Doskonale spisała się też Zosia Burdajewicz, która zajęła I miejsce w kategorii dzieci.