Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie otrzymał dotację z programu "Niepodległa"
2018-10-08
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie otrzymał jako jedyna szkoła w Powiecie Wolsztyńskim dotację w wysokości 10.000,00 zł. w ramach projektu "Godność, wolność, niepodległość". Konkurs ten został przygotowany przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu wieloletniego „Niepodległa”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach. Wśród takich wartości należy wymienić m.in.: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych. Procedura ubiegania się o udzielnie wsparcia finansowego była trzystopniowa. Na każdym jej etapie zostały określone kryteria oceny, które służyły wyborowi najlepszych propozycji spośród złożonych wniosków szkół i placówek oświatowych, których do MEN wpłynęło blisko 2500, zaś tylko 257 otrzymało wsparcie finansowe, w tym nasz. 

W ramach środków z dotacji oraz wkładu własnego szkoła zorganizowała wystawę pamiątek zebranych w Izbie Pamięci i Tradycji ZSZ w Wolsztynie, której uroczyste otwarcie, wraz z okolicznościową akademią odbędzie się jutro, tj. 9.10.2018r. Ponadto pod koniec października odbędzie się wycieczka szlakiem kształtowania zachodniej granicy państwa polskiego, w której wezmą udział laureaci etapu klasowego Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie oraz budowie II Rzeczypospolitej. W ramach zadań nieobowiązkowych odbyło się już narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. W planie są także: szkolny konkurs piosenki patriotycznej, szkolny konkurs wiedzy o patronie szkoły i budowie II Rzeczypospolitej, koncert na 100-lecie niepodległej, gra miejska na terenie Wolsztyna, turniej międzypowiatowy tenisa stołowego/piłki nożnej halowej. 

Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 16044824      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt